آیا حیوانات خانگی هم نیاز به آب تصفیه شده دارند؟

آیا حیوانات خانگی هم نیاز به آب تصفیه شده دارند؟


در طبیعت، حیوانات می‌توانند از حس بویایی خارق‌العاده خود برای تشخیص بهتر آب برای نوشیدن استفاده کنند. به این ترتیب، آنها به طور طبیعی از آب حاوی مواد شیمیایی و سایر آلاینده های قابل تشخیص اجتناب می کنند. اما از آنجایی که همه آب لوله کشی ایمن نیستند، می توانید به حیوانات خانگی خود آب آلوده بدهید که می تواند آنها را مسموم کند.

به همین دلیل، ما تصمیم گرفتیم بر اهمیت آب آشامیدنی تمیز برای حیوانات خانگی و اقداماتی که می توانید برای اطمینان از آلوده نشدن آب خود انجام دهید تأکید کنیم.

آیا آب لوله کشی شما برای حیوانات خانگی شما بی خطر است؟

آب شما چه از شهرداری، چاه، رودخانه یا هر منبع دیگری تامین شود، همیشه احتمال آلوده شدن آن وجود دارد. تشخیص اینکه آیا آب لوله کشی شما فقط با بو کردن، چشیدن یا نگاه کردن به آن برای حیوانات خانگی کاملاً ایمن است یا نه، آسان نیست، اما چندین نکته وجود دارد که ما باید برای قضاوت دقیق در نظر بگیریم. اول از همه، باید حضور احتمالی آلاینده های سمی مانند مواد شیمیایی صنعتی، آفت کش ها، فلزات، داروها، باکتری ها، ویروس ها، تک یاخته ها، آفت کش های انگل، ترکیبات آلی فرار (VOCs)، آلاینده های رادیواکتیو مانند پلوتونیوم و اورانیوم و حتی فاضلاب و نشت فاضلاب. دوم، سختی آب نیز می تواند یک تهدید بالقوه برای سلامت برخی از حیوانات خانگی باشد. و در آخر، نباید فراموش کنیم که فلوراید موجود در آب باعث سرطان می شود.

با در نظر گرفتن تمام ناخالصی های خطرناکی که می تواند در آب لوله کشی تصفیه نشده (در برخی مناطق) وجود داشته باشد، نوشیدن آن برای انسان و مطمئناً برای حیوانات خانگی شما بی خطر نیست. اگر آب را از شیر آب نمی نوشید، راهی وجود ندارد که آن را به حیوان خانگی خود بدهید.

آیا حیوانات خانگی هم نیاز به آب تصفیه شده دارند؟
آیا حیوانات خانگی هم نیاز به آب تصفیه شده دارند؟

مشکلات رایج آلودگی آب و نحوه تأثیر آنها بر حیوانات خانگی

برخی افراد بر این باورند که 5000 ppm (قسمت در میلیون) از کل مواد جامد محلول در آب آشامیدنی برای حیوانات خانگی قابل قبول است. با این حال، وقتی به تفاوت آب آشامیدنی حاوی 5000 پی پی ام سدیم در مقابل 5000 پی پی ام آرسنیک سمی نگاه کردیم، کاملاً با سطح آلودگی توصیه شده موافق نبودیم. درعوض، مشاهده غلظت هر یک از آلاینده های آب و همچنین اثرات شناخته شده آنها بر سلامتی منطقی تر است:

 • محصولات جانبی ضد عفونی

تصفیه‌خانه‌های آب شهری اغلب کار بزرگی را برای فیلتر کردن آب انجام می‌دهند تا اطمینان حاصل کنند که استفاده از آن برای مردم و حیوانات خانگی بی‌خطر است. مشکل این است که اکثر شرکت‌ها کلر را برای ضدعفونی کردن آب اضافه می‌کنند.

اگرچه کلر به طور موثر باکتری ها و ویروس های مضر را از بین می برد، قرار گرفتن طولانی مدت در معرض آب کلردار می تواند برای حیوانات خانگی پشمالو و پوسته پوسته مضر باشد. به گفته SprucePets، نوشیدن بیش از حد آب کلردار استخر می تواند دستگاه گوارش سگ را تحریک کند و منجر به حالت تهوع، استفراغ و آسیب به مری شود.

این مطالعه همچنین نشان داد که “کلر سلول های زنده را می کشد و اغلب به آبشش های حساس ماهی و همچنین پوستی که کل بدن آنها را می پوشاند آسیب می رساند.” طبق این مطالعه، «ماهی‌هایی که در آب کلردار رها می‌شوند دچار مشکلات تنفسی می‌شوند و ممکن است خفه شوند و نتوانند به طور طبیعی نفس بکشند.»

کلر همچنین می تواند محصولات جانبی ضد عفونی خطرناک (DBPs) را در صورت ترکیب با مواد طبیعی موجود در آب ایجاد کند. یک تیم تحقیقاتی در دانشگاه ویسکانسین، مدیسون، دریافتند که DBP در شهرستان هایی که سگ های مبتلا به سرطان مثانه زندگی می کردند، سه برابر بیشتر بود.

 • آب سخت

Trupanion، یک شرکت بیمه حیوانات خانگی، اخیراً مطالعه‌ای را انجام داده است که رتبه‌بندی بالای آب سخت از سوی آژانس حفاظت از محیط زیست (EPA) در چندین شهر و پتانسیل افزایش خسارت را به هم مرتبط می‌کند. برای مشکلات ادراری در سگ ها و گربه ها بیشتر است.

مطالعه Trupanion نشان داد که گربه های نر 1.5 برابر بیشتر از گربه های ماده در معرض مشکلات ادراری هستند و صاحبان گربه 40٪ بیشتر در مورد این مشکلات شکایت می کنند. در مقایسه با صاحبان سگ

نه تنها گربه‌ها مبتلا می‌شوند، بلکه در جوامعی که آب سخت دارند، صاحبان سگ نیز عفونت‌های دستگاه ادراری، بی‌اختیاری ادرار، سیستیت و کریستالوری را در همراهان پشمالوی خود گزارش می‌کنند. نام خانوادگی سگ های ماده 2.5 برابر بیشتر از سگ های نر در معرض مشکلات ادراری هستند.

درمان این شرایط پزشکی علاوه بر مضر بودن برای سلامت حیوان خانگی شما می تواند بسیار گران باشد. Trupanion گزارش می دهد که هزینه تشخیص و درمان مشکلات ادراری در حیوانات خانگی از 1 تا بیش از 10 میلیون است.

 • سرب اضافی

همانطور که توسط یک مطالعه در سال 2017 منتشر شده در مجله انجمن پزشکی دامپزشکی آمریکا (JAVMA) نشان داده شد، حیوانات خانگی نیز می توانند از اثرات طولانی مدت قرار گرفتن در معرض سرب رنج ببرند. در فلینت، میشیگان، سطح سرب خون سگ‌ها چهار برابر بیشتر از سگ‌های مناطق دیگر بود، حتی اگر صاحبان آنها آب تمیزی برای آنها فراهم می‌کردند.

محققان خاطرنشان می‌کنند که حیوانات نسبت به انسان‌ها بیشتر در معرض اثرات قرار گرفتن در معرض سرب هستند و پیامدهای منفی آن می‌تواند شدید باشد. گربه‌ها ممکن است تشنج‌های متناوب را تجربه کنند، در حالی که سگ‌ها ممکن است آسیب‌های متعدد سیستمی را تجربه کنند.

 • آهن بیش از حد

به گفته متخصصان Wag Veterinary Services، آهن اضافی در بدن سگ می تواند به بسیاری از سیستم ها از جمله کبد، متابولیک، عصبی و سیستم قلبی عروقی آسیب برساند. علاوه بر این، بدن آنها نمی تواند آهن را دفع کند.

مسمومیت با آهن اغلب زمانی اتفاق می افتد که حیوانات خانگی به طور ناخواسته چیزی را که نباید بخورند، مانند مکمل های ویتامین، می خورند.

با این حال، حیوانات خانگی که در مناطقی با آب سخت زندگی می کنند نیز ممکن است در معرض خطر مصرف آهن اضافی از کاسه آب خود باشند.

این به این دلیل است که آب سخت حاوی سطوح بالایی از مواد معدنی، گاهی اوقات از جمله آهن است که می‌تواند به مرور زمان در کاسه آب حیوان خانگی شما جمع شود.

 • شکوفه های جلبک و سیانوباکتری ها

شکوفه های جلبک ها به طور فزاینده ای در بدنه های آبی در سرتاسر جهان رایج می شود که بخشی از آن به دلیل تغییرات آب و هوایی است. این شکوفه ها زمانی اتفاق می افتد که آبراهه ها با کودها و مواد معدنی اضافی، فرسایش و سایر آلاینده هایی که غلظت مواد جامد را در آب افزایش می دهند، آلوده شوند.

نتیجه این است که مواد مغذی فراوان و کمبود نور خورشید بستر مناسبی برای پرورش جلبک ها از جمله سیانوباکتری ها ایجاد می کند.

سیانوباکتری ها نوروتوکسین های قوی تولید می کنند که می تواند حیوانات خانگی و افراد را بیمار کند و حتی گاهی منجر به مرگ شود. در واقع، چند سال پیش چندین سگ محبوب در آستین، تگزاس در اثر شکوفه های جلبک کشته شدند.

در حالی که تصفیه آب شهری به طور موثر سموم و آلاینده ها را از منبع آب ما حذف می کند، عناصر کمیاب می توانند باقی بمانند. و بیایید تاثیر وضعیت لوله های ما بر روی خانه هایمان را فراموش نکنیم، همانطور که در مورد فلینت، میشیگان دیدیم.

 • فلوراید

در سطوح به اندازه کافی بالا، فلوراید بسیار خطرناک است. این می تواند به کلیه ها فشار وارد کند تا از بدن خارج شود و می تواند باعث ترشح آب دهان، بی قراری، بیماری شدید، ضعف عضلانی، سفتی، ضربان قلب سریع، کما یا حتی مرگ شود. فلوراید موجود در آب می‌تواند در حیوانات خانگی نیز مانند انسان سرطان ایجاد کند.

 • آرسنیک

مقادیر بالای آرسنیک به ندرت در آب لوله کشی یافت می شود، اما اگر این مقدار باشد و حیوان خانگی شما بیش از حد آن را ببلعد، می تواند منجر به قولنج، بی حالی یا حتی بیهوشی شود.

 • coli

برخی از گونه‌های باکتری E. coli بی‌ضرر هستند، اما برخی از گونه‌های خطرناک در سیستم‌های آب عمومی ما یافت می‌شوند. حیوانات خانگی آلوده به E.coli ممکن است علائمی مانند دمای بدن پایین، افسردگی، افزایش ضربان قلب، اسهال، استفراغ، از دست دادن اشتها، بی حالی و ضعف داشته باشند.

 • ژیاردیا

این یک انگل است که با ریختن مدفوع در آب، غذا، خاک و سطوح دیگر منتقل می شود. ژیاردیا می تواند باعث اسهال در حیوانات و همچنین انسان شود.

چرا حیوانات خانگی به آب تمیز نیاز دارند؟

آب برای سلامت همه پستانداران ضروری است و 55 تا 75 درصد از توده بدن موجودات خونگرم را تشکیل می دهد. این به عنوان یک موتور خنک کننده ملایم در بدن حیوان خانگی شما عمل می کند زیرا آنها بخار آب را از طریق نفس نفس زدن و تعریق آزاد می کنند. هنگامی که بلعیده می شود، آب تصفیه نشده در بدن جریان می یابد می تواند تعدادی عفونت ایجاد کند و به سیستم ایمنی حیوان خانگی آسیب برساند. برعکس، آب آشامیدنی تمیز به پاکسازی و سم زدایی کل بدن حیوان خانگی شما کمک می کند.

از آنجایی که آب یک حلال جهانی است، می تواند بسیاری از مواد مختلف را انتقال دهد. توانایی آب در حذف سموم از بدن باعث می شود که بتواند مواد مضر را به بدن منتقل کند.

در این حالت، آلاینده های موجود در آب لوله کشی تصفیه نشده می توانند به راحتی وارد بدن حیوان خانگی شما شوند. با در نظر گرفتن این موضوع، این شما هستید که بفهمید کدام آب برای حیوانات خانگی شما سالم‌تر است تا بتوانند زندگی طولانی‌تر و سالم‌تری داشته باشند. اما نگران نباشید، ما تحقیق کرده‌ایم و راه‌حل مناسبی برای سگ‌ها، گربه‌ها، همسترها و موارد دیگر پیدا کرده‌ایم. شما این روش نه تنها حیوان خانگی شما را ایمن و هیدراته نگه می دارد، بلکه کل خانواده شما را نیز حفظ می کند.

چگونه آب آشامیدنی را برای حیوانات خانگی ایمن نگه داریم

تا به حال، می دانید که آبی که ما و حیوانات خانگی مان می نوشیم باید تصفیه شده باشد. اما همه روش های تصفیه یکسان ایجاد نمی شوند. اگر آب لوله کشی شما برای نوشیدن سالم نباشد، هم افراد و هم حیوانات خانگی می توانند به انواع بیماری های خطرناک منتقله از طریق آب مبتلا شوند یا حتی بمیرند. برای جلوگیری از آن، می توانید اقدامات پیشگیرانه زیر را انجام دهید:

 • از یک کاسه آب تمیز مطمئن شوید

گاهی اوقات مشکل آب نیست، بلکه کاسه آبی است که حیوان خانگی شما می‌نوشد. اگر به طور مرتب تمیز نشود، باکتری ها می توانند در کاسه شروع به رشد کنند و در نهایت حیوان خانگی شما را آلوده کنند. بنابراین باید با شستن مرتب کاسه را تمیز نگه دارید و در صورت امکان روزی دو بار آب آن را تعویض کنید تا کاسه تمیز بماند. علاوه بر این، مخازن آب فولادی جایگزین بهتری برای کاسه های پلاستیکی هستند، زیرا نگرانی هایی در مورد شسته شدن سموم از مواد پلاستیکی به داخل آب وجود دارد.

 • روی یک فیلتر آب تایید شده یا دستگاه تصفیه آب سرمایه گذاری کنید

تامین آب آشامیدنی تمیز و سالم برای حیوانات خانگی ما به همان اندازه که برای خودمان مهم است، مهم است. به هر حال، آب تصفیه نشده می تواند حاوی آلاینده های مضر مانند آهن، کلر، محصولات جانبی شیمیایی و سایر سموم باشد که می تواند به حیوانات خانگی گرانبهای ما آسیب برساند.

برای تعیین اینکه آیا منبع آب شما آلوده است، یک کیت تست آب خریداری کنید یا گزارش کیفیت آب خود را بررسی کنید. اگر نتایج نشان داد که آب شما آلوده است، توصیه می کنیم برای رفع مشکل یک سیستم تصفیه آب خانگی نصب کنید.

بهساز آب ، بهترین سیستم های تصفیه و دستگاه تصفیه آب را ارائه می دهد. به عنوان مثال، فیلتر آب کل خانه ما تا 99.6٪ کلر، کلرامین و سایر آلاینده هایی را که باعث ایجاد بو و طعم نامطبوع در آب می شوند، حذف می کند. آنها همچنین در برابر سرب، آفت کش ها، سمومی که به سختی قابل حذف نیستند و سایر آلاینده های بالقوه خطرناک آب موثر هستند.

برای فیلتر کردن حتی بهتر، می‌توانید یک نرم‌کننده آب اضافه کنید تا کلسیم و منیزیم را حذف کنید که باعث ایجاد کریستال در ادرار حیوان خانگی شما می‌شود و منجر به عفونت‌های دستگاه ادراری و بی‌اختیاری ادرار می‌شود. یا شاید شما از راحتی یک سیستم نرم کننده آب دوگانه که ترکیبی از فیلتراسیون کل خانه و نرم شدن هر دو در یک تنظیم واحد است، لذت ببرید.

اگر نگران آسیب باکتری ها و ویروس ها به حیوانات خانگی خود هستید، افزودنی سیستم تصفیه آب UV ما ثابت شده است که مشکلات میکروبیولوژیکی را در آب شما کنترل می کند. از جمله E. coli، Cryptosporidium و Giardia lamblia. سیستم‌های UV ما 99.9 درصد از پاتوژن‌ها، ویروس‌ها و باکتری‌های مضر را از بین می‌برند تا از خانه شما در برابر عوامل بیماری‌زای موجود در آب محافظت کنند.

Source: https://thietbinganhnuoc.com/en/blogs/pets-need-clean-drinking-water-too-heres-why.html

شما می توانید جهت خرید دستگاه تصفیه آب و استعلام قیمت دستگاه تصفیه آب  با مشاوران ما در ارتباط باشید.

09122613501


همچنین بخوانید :

مشکلات موجود در آب

اولترافیلتراسیون

روشهای موثر در حذف کلسیم و سختی آب

فواید آب تصفیه شده چیست؟

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *