نحوه آنالیز گزارش کیفیت آب

نحوه آنالیز گزارش کیفیت آب


نحوه خواندن گزارش کیفیت آب:

نکات مفید و توصیه های متخصص

آژانس حفاظت از محیط زیست (EPA) از اکثر سیستم‌های آب جامعه می‌خواهد که در صورت شناسایی هر گونه آلاینده تنظیم‌شده و هر گونه تخلف از مقررات آن، به مردم اطلاع دهند.

استانداردهای کیفیت آب این اطلاعات معمولاً در گزارش سالانه کیفیت آب شما گنجانده می شود.

گزارش کیفیت آب که به عنوان گزارش اعتماد مصرف کننده نیز شناخته می شود، اطلاعاتی در مورد کیفیت آب آشامیدنی محلی شما ارائه می دهد.

اساساً بیان می کند که در صورت وجود چه آلاینده هایی در آب آشامیدنی شما وجود دارد و چگونه ممکن است بر سلامت شما تأثیر بگذارد.

همچنین شامل فهرستی از همه آلاینده‌های کنترل‌شده است که در سال تقویم گذشته در آب شما شناسایی شده‌اند.

اگرچه گزارش‌های کیفیت آب برای کمک به مردم در تصمیم‌گیری آگاهانه در مورد آب آشامیدنی‌شان در نظر گرفته شده است، اما ممکن است گیج‌کننده باشد و پر از کلمات و عبارات پیچیده‌ای است که درک آن‌ها اغلب دشوار است.

در این راهنما، ما به شما کمک می کنیم تا گزارش کیفیت آب خود را درک کنید، بنابراین در تلاش برای تفسیر آن گیر نخواهید کرد.

درک گزارش کیفیت آب شما

خلاصه ای از منابع آب و تلاش های تصفیه

به طور کلی، هر گزارش کیفیت آب باید حاوی اطلاعاتی مانند موارد زیر باشد:

  • منابع آب آشامیدنی اعم از دریاچه ها، رودخانه ها، چاه ها، سفره های زیرزمینی یا منابع آبی دیگر.

شهر تست آلاینده‌ها، قابلیت‌های تصفیه آن‌ها و استانداردهایی را که برای اطمینان از تامین آب مطمئن و مطمئن به خانه شما حفظ می‌کنند، می‌کند.

  • اطلاعات تماس سیستم آب و خط تماس آب آشامیدنی ایمن EPA؛

مقررات EPA و فهرستی از همه آلاینده های تنظیم شده و سطوح آنها.

اثرات بالقوه سلامتی هر آلاینده ای که در سطوحی که استانداردهای بهداشتی EPA را نقض می کند و آنچه می توانید برای جلوگیری از بیماری های مرتبط با آب انجام دهید، یافت می شود.

  • و اطلاعات مهم دیگر.

تجزیه و تحلیل دقیق آلاینده های شناسایی شده

بخش مهم دیگر گزارش نیز تفکیک همه آلاینده های شناسایی شده در منبع آب عمومی در زمان آزمایش است. همچنین ممکن است با کدها و اختصاراتی برخورد کنید که در نگاه اول فنی به نظر می رسند. صمیمی نباش! با اطلاعات آشنا شوید تا بتوانید بهتر بفهمید در کشور شما چه خبر است.

در اینجا چند اصطلاح کلیدی وجود دارد که می توانید آنها را بررسی کنید:

نام آلاینده: نام ماده مورد آزمایش مانند سدیم، فلوراید، مس، سرب و غیره.

MCLG (هدف حداکثر سطح آلودگی): پایین ترین سطح یک آلاینده خاص مجاز در آب آشامیدنی بدون خطر شناخته شده یا مورد انتظار برای سلامتی شما. این اساساً حاشیه ایمنی برای هر آلودگی شناسایی شده است.

MCL (حداکثر سطح آلودگی): بالاترین سطح آلاینده ای است که EPA در آب آشامیدنی شما اجازه می دهد.

MRDL (حداکثر سطح ضد عفونی کننده باقیمانده): بالاترین سطح ضدعفونی کننده مجاز در آب لوله کشی شما. هنگامی که در مقادیر اندازه گیری شده استفاده می شود، ضدعفونی کننده ها می توانند به کنترل میکروب ها و باکتری های موجود در آب کمک کنند.

تکنیک تصفیه (TT): یک فرآیند لازم برای کاهش سطح آلاینده ها در آب آشامیدنی شما انجام می شود.

آب شما: حداکثر سطح آلاینده ای که در طول نمونه برداری در آب شما یافت می شود.

محدوده شناسایی شده: سطوح بالا و پایینی که در آن یک آلاینده در آب آشامیدنی شما شناسایی می شود.

نقض: نشان می دهد که آیا آلاینده در آب آشامیدنی شما از حد مجاز EPA بیشتر است یا خیر.

EPA MCL ها را به عنوان یک دستورالعمل حفاظتی برای محافظت از سلامت مصرف کننده ایجاد کرده است. با این حال، بسیاری از تاسیسات تصفیه آب سعی می کنند MCL را در پارامترهایی تنظیم کنند که بسیار نزدیک به MCLG هستند. اگر MCL از MCLG آلاینده بیشتر شود، می تواند منجر به عوارض جانبی احتمالی شود. اگر این اتفاق بیفتد، شهرداری شما موظف است این موضوع را به عنوان تخلف در گزارش آب شما افشا کند.

چه کاری بیشتر می توانم انجام دهم تا آب آشامیدنی خود را ایمن تر کنم؟

هدف تاسیسات تصفیه آب این است که آب شما را برای آشامیدن بی خطر کند. با این حال، اگر هنوز در مورد کیفیت آب خود شک دارید، می توانید یک کیت تست آب خریداری کنید و خودتان آن را آزمایش کنید یا آن را توسط یک متخصص آزمایش کنید.

در واقع، برخی از آلاینده‌های خطرناک هنوز می‌توانند در آب آشامیدنی شما وجود داشته باشند که به خانه شما می‌رسد. این آلاینده ها می توانند بر طعم و بوی آب آشامیدنی شما تأثیر منفی بگذارند و برای سلامتی شما سمی باشند.

نه تنها که برخی از آلاینده‌ها می‌توانند لکه‌ها و بقایایی را در لوله‌ها و وسایل شما باقی بگذارند و به مرور زمان به تجهیزات شما آسیب برسانند.

اکنون، مقابله با این شرایط اغلب بسیار دشوار است، به خصوص اگر سعی کنید کار دستی را اعمال کنید. اگر می‌خواهید آب مطمئن‌تر و با طعم بهتری در لوله‌هایتان جریان پیدا کند، می‌توانید یک سیستم تصفیه آب کل خانه را برای جلوگیری از آلودگی‌ها قبل از ورود به خانه‌تان نصب کنید.

نرم‌کننده‌های آب همچنین برای حذف سطوح بالای کلسیم و منیزیم که آب شما را «سخت می‌کند» کار می‌کنند. آب نرم عمر لوازم شما را طولانی تر می کند، مو و پوست شما را نرم تر و سالم تر می کند و ظروف و لباس های شما را تمیزتر از همیشه نشان می دهد.

برای تصفیه آب آشامیدنی، انواع دستگاه تصفیه آب خانگی وجود دارد که آب آشامیدنی نقطه مصرف را تصفیه می کنند.

شما با توجه به سختی آب و مبلغی که مایلید برای خرید دستگاه تصفیه آب هزینه کنید می توانید یکی از این مدل های آب تصفیه کن را خریداری نمایید.

همچنین می توانید آب ورودی کل ساختمان را با استفاده از دستگاه تصفیه آب ورودی ساختمان تصفیه کنید.

استفاده از پیش تصفیه آب ساختمان باعث می شود تمام آب ورودی منزل شما از تصفیه شود. در این صورت انواع وسایل خانگی مانند لباسشویی، ظرفشویی، آبگرمکن، پکیچ و….  که با آب سروکار دارند و به دلیل رسوبات آب ساخت دائما نیاز به تعمیر داشتند، از بین برود و در هزینه های خود صرفه جویی نمایید. پ

در صورت هرگونه سوال و یا سفارش تلفنی می توانید از طریق شماره تلگرام تصفیه آب 09122613501  و یا ایمیل info@behsazab.com با کارشناسان ما در ارتباط باشید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *