9_فواید_آب_تصفیه_شده_برای_سلامتی

9_فواید_آب_تصفیه_شده_برای_سلامتی


وقتی یک لیوان آب لوله کشی برای خود می ریزید، آیا تا به حال به این فکر کرده اید که چه چیزی ممکن است در آن پنهان شده باشد؟ وقتی در حال آشپزی یا پختن هستید چطور؟ آیا به کیفیت آبی که برای پختن ماکارونی، تهیه نوشیدنی یا پخت کیک استفاده می کنید فکر کرده اید؟

امیدواریم به هر دو سوال پاسخ «بله» داده باشید، زیرا آب لوله کشی می‌تواند حاوی مقدار زیادی ناخالصی‌ها و آلاینده‌های مضر باشد که در صورت مصرف می‌تواند سلامت شما را خراب کند. اینجاست که فیلتراسیون شروع می شود – حذف آلاینده ها برای اطمینان از نوشیدن، آشپزی یا پخت با تمیزترین، ایمن ترین و سالم ترین آب ممکن.

در این مقاله، توضیح خواهیم داد که آب فیلتر شده چیست، مزایای سلامتی احتمالی آن، و اینکه چرا یک دستگاه تصفیه آب خانگی بهترین است تا به شما در درک تمام این فواید کمک کند.

فواید_آب_تصفیه_شده_برای_سلامتی
فواید_آب_تصفیه_شده_برای_سلامتی

آب تصفیه شده چیست؟

آب تصفیه شده آبی است که برای حذف ناخالصی ها و آلاینده های ناخواسته تحت فرآیند فیلتراسیون قرار گرفته است. فرآیند فیلتراسیون ممکن است شامل فیلتراسیون مکانیکی، اسمز معکوس، جذب، تبادل یونی یا ترکیبی از هر دو یا بیشتر باشد. نتیجه آب تصفیه شده و عاری از آلاینده های مضر مانند کلر، آفت کش ها، سرب، مس، رسوب و غیره است.

فواید آب تصفیه شده برای سلامتی

تصفیه آب یک راه ساده و در عین حال قدرتمند برای بهبود سلامتی شما است، بنابراین اجازه دهید در مورد برخی از مزایای قابل توجهی که می توانید از تغییر آب تصفیه شده انتظار داشته باشید صحبت کنیم:

  1. طعم و بوی بهتر از آب تصفیه شده

یکی از اولین فواید نوشیدن آب تصفیه شده این است که طعم و بوی بهتری دارد. آب لوله کشی حاوی آلاینده ها و ناخالصی هایی مانند کلر، گوگرد، مس، سرب و غیره است که طعم یا بوی غیرعادی ایجاد می کند. از آنجایی که آب فیلتر شده حاوی این عناصر نیست، آن را تازه‌تر، تمیزتر و راحت‌تر می‌نوشید.

  1. برای افزایش هیدراتاسیون آب تصفیه شده بنوشید

همانطور که احتمالا می دانید، نوشیدن روزانه مقدار زیادی آب برای سلامتی و خلق و خوی شما مهم است. هیدراته ماندن هر روز برای ورزشکاران و کسانی که در شرایط گرم کار می کنند یا فعالیت بدنی دارند، اهمیت بیشتری دارد. اما هنگامی که آب لوله کشی بوی تخم مرغ فاسد می دهد یا طعمی شبیه کلر می دهد، می توانید از نوشیدن آن آب خودداری کنید. از آنجایی که آب فیلتر شده طعم و بوی بهتری دارد، احتمالاً آب بیشتری می نوشید و مدت بیشتری هیدراته می شوید.

  1. نوشیدن آب فیلتر شده قرار گرفتن شما در معرض آلاینده ها را کاهش می دهد

از PFAS و آفت کش ها گرفته تا سرب و باکتری ها، آب لوله کشی می تواند حاوی انواع آلاینده ها باشد که می تواند اثرات نامطلوبی بر سلامتی داشته باشد. این مشکلات سلامتی می تواند شامل بیماری های دستگاه گوارش، سیستم عصبی یا دستگاه تناسلی و بیماری های مزمن مانند سرطان باشد. نوشیدن آب تصفیه شده می تواند قرار گرفتن در معرض آلاینده های مرتبط با این اثرات و سایر اثرات سلامتی را کاهش دهد.

  1. نوشیدن آب تصفیه شده خطر ابتلا به بسیاری از سرطان ها را کاهش می دهد

دانشمندان در گروه کاری محیط زیست (EWG) دریافتند که 22 ماده سرطان زا که معمولاً در آب لوله کشی یافت می شود می تواند خطر ابتلا به سرطان را برای 100000 ساکن ایالات متحده در طول زندگی افزایش دهد. تجزیه و تحلیل به این نتیجه رسید که بیشتر خطر سرطان ناشی از آرسنیک طبیعی، محصولات جانبی ضد عفونی و آلاینده های رادیواکتیو است. با این حال، سایر آلاینده های مرتبط با سرطان از جمله PFAS، نیترات ها، کروم-6، رادیونوکلئیدها و 1،4-دیوکسان در آب یافت شدند. خوشبختانه، فیلتر کردن آب بسیاری از این آلاینده های مرتبط با سرطان را از بین می برد و در نتیجه خطر ابتلا به سرطان های مختلف را تا حد زیادی کاهش می دهد.

  1. نوشیدن آب تصفیه شده سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند

سیستم ایمنی شما دفاع بدن شما در برابر بیماری است. هنگامی که به درستی کار می کند، کمتر احتمال دارد بیمار شوید. نوشیدن آب تصفیه شده می تواند به تقویت سیستم ایمنی بدن شما کمک کند زیرا به دفع سموم و سایر ناخالصی ها از بدن شما کمک می کند که می تواند پاسخ ایمنی شما را مختل کند. در نتیجه، سیستم ایمنی بدن شما کارآمدتر عمل می‌کند و سریع‌تر به پاتوژن‌های مهاجم که می‌توانند باعث بیماری شوند، پاسخ می‌دهد.

  1. آب تصفیه شده باعث سلامت مو و پوست می شود

آب می تواند یک شمشیر دولبه برای کیفیت مو و پوست باشد. این می تواند راز موهای زیبا و پوست درخشان باشد یا آلوده به آلاینده های خشن مانند کلر، آفت کش ها و آرسنیک باشد که می تواند مو و پوست شما را خراب کند.

مهم نیست که چقدر از محصولات زیبایی فانتزی استفاده می کنید، بدون استفاده از آب فیلتر شده تمرین نمی کنید. از آنجایی که آب تصفیه شده عاری از آلاینده ها و ناخالصی هایی است که می توانند پوست و موی شما را خشک و تحریک کنند، به نرمی و هیدراته ماندن آنها کمک می کند و به بهترین شکل ظاهر می شوند. بهبود سلامت مو و پوست همچنین می تواند به کاهش نیاز به محصولات و درمان های زیبایی گران قیمت کمک کند.

  1. آب تصفیه شده عملکرد کلیه را بهبود می بخشد

کلیه ها برای دفع مواد زائد و مایعات اضافی از بدن ما بسیار مهم هستند. اما بسیاری از آلاینده های موجود در آب لوله کشی می توانند بر این اندام های حیاتی فشار وارد کنند و حتی باعث آسیب طولانی مدت شوند. نوشیدن آب فیلتر شده قرار گرفتن شما در معرض این مواد مضر را کاهش می‌دهد، حجم کار روی کلیه‌ها را کاهش می‌دهد و کمک می‌کند تا برای مدت طولانی‌تری به طور موثر کار کنند. آب تصفیه شده همچنین می تواند به حذف هر گونه مواد زائد و سمومی که در کلیه های شما تجمع می یابد، کمک کند، عملکرد کلی را بهبود بخشیده و از ایجاد مشکلات کلیوی جلوگیری می کند.

  1. پخت و پز ایمن تر با آب فیلتر شده

علاوه بر تقویت عطر، طعم و ظاهر غذاهای خانگی و شیرینی‌های خانگی، پخت و پز با آب فیلتر شده به شما کمک می‌کند تا از قرار گرفتن در معرض آلاینده‌های مضری که می‌توانند بر سلامت شما تأثیر بگذارند و تلاش‌های آشپزی و پخت شما را خراب کنند، بکاهید.

  1. هنگام تهیه نوشیدنی با آب فیلتر شده ایمن تر است

استفاده از آب لوله کشی زمانی که نیاز به تهیه نوشیدنی دارید (مانند یک فنجان قهوه یا چای سرد) می تواند وسوسه انگیز باشد، اما این کار خطرناک است. اگر آب فیلتر نشود، نتیجه می تواند دم کردن ضعیف، نامطبوع یا طعم ناخوشایند چای سرد باشد. اما این همه چیز نیست. شما می توانید مواد شیمیایی و آلاینده های مضر را درست مانند نوشیدن آب یا استفاده از آن برای پخت و پز و پخت و پز مصرف کنید.

چگونه بفهمیم که آیا آب شما نیاز به فیلتراسیون دارد؟

ممکن است تعجب کنید که آیا آب لوله کشی شما به انواع آلاینده ها آلوده شده است و نیاز به فیلتراسیون دارد. اگر چنین است، در اینجا چگونه می توانید کیفیت آب لوله کشی خود را بررسی کنید:

گزارش‌های کیفیت آب شهری را جستجو کنید: آژانس حفاظت از محیط زیست (EPA) از شهرداری‌های آب ایالات متحده می‌خواهد اطلاعات مربوط به کیفیت آب خود را افشا کنند. بنابراین با تامین کننده آب خود تماس بگیرید و یک کپی از آخرین گزارش کیفیت آب آنها را بخواهید یا “گزارش آب [شهر شما]” را در گوگل جستجو کنید.

آب خود را در خانه آزمایش کنید: گزینه دیگر – یک رویکرد عملی تر – این است که آب خود را با یک کیت تست آب خانگی آزمایش کنید.

نمونه‌های آب را از شیر آب خود به آزمایشگاه محلی مجاز ارسال کنید: اگر می‌خواهید آزمایش دقیق‌تری انجام دهید، نمونه‌ای از آب شیر خود را به یک آزمایشگاه دارای گواهی دولتی در منطقه خود بفرستید. اگرچه آزمایش های آزمایشگاهی می تواند گران تر و زمان برتر از روش های قبلی باشد، اما اغلب دقیق ترین است.

فیلتر کل خانه برای آب تمیزتر و سالم تر از هر شیر آب در خانه شما

برای درک تمام مزایای ذکر شده در این مقاله، باید مطمئن شوید که تمام آبی که وارد خانه شما می شود فیلتر شده است. اینجاست که فیلترهای آب کل خانه وارد می شوند – آب تمیز و فیلتر شده را برای دوش، سینک حمام و وسایلی مانند ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی فراهم می کنند. حتی اگر فقط آب تصفیه شده را از سینک های خانه خود می خواهید، یک سیستم کل خانه می تواند در هزینه و زمان در مقایسه با خرید چندین فیلتر زیر سینک یا کانتر صرفه جویی کند. نیاز به نصب و نگهداری دارند.

فیلترهای آب خانگی برای کاهش آلودگی های مضر از هر منبع آب در خانه شما طراحی شده اند. آنها در خط اصلی آب خانه شما نصب می شوند، آلاینده ها را از منبع حذف می کنند و آب تصفیه شده را برای نوشیدن، پخت و پز، حمام کردن، لباسشویی و سایر اهداف در اختیار شما قرار می دهند.

سیستم های کل خانه ما آزمایش شده و ثابت شده است که آلاینده هایی را که خانواده شما بیشتر نگران آن هستند کاهش می دهد. در چیدمان چند مرحله ای آنها یک پیش فیلتر رسوبی گنجانده شده است که زنگ، کثیفی، زباله و گل و لای را که ممکن است در آب شما وجود داشته باشد را جذب کند. حذف این آلاینده ها کیفیت آب شما را بهبود می بخشد و به محافظت از سیستم فیلتراسیون در برابر گرفتگی کمک می کند.

پس از حذف تمام باقیمانده ها، آب از فیلتر کربن فعال عبور می کند که آفت کش ها، علف کش ها، PFOA/PFOS، VOCs و سایر آلاینده های مضر را کلر زدایی و تصفیه می کند. سپس فیلتر پس از آن ذرات و ذرات آلی باقیمانده در آب را کاهش می دهد تا اطمینان حاصل شود که فقط آب سالم، تمیز و سالم که طعم و بوی عالی دارد به شیر شما می رسد.

اگر در مورد فیلترهای آب کل خانه ما سؤالی دارید – خواه در مورد ویژگی ها، نصب، بازگرداندن یا هر چیز دیگری باشد – ما شما را تحت پوشش قرار می دهیم! با ما تماس بگیرید و به ما بگویید چگونه می توانیم کمک کنیم. ما اینجا هستیم تا اطمینان حاصل کنیم که شما و خانواده تان به آب تمیز و سالم دسترسی دارید. پس در پرسیدن دریغ نکنید!

 

Source: https://thietbinganhnuoc.com/en/blogs/9-health-benefits-from-filtered-water-that-you-didnt-know.html

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *