پمپ فشار قوی


پمپ فشار قوی

پمپ فشار قوی، قلب دستگاهی است که شما از آن استفاده می کنید. هر چیزی که مقدار زیادی فشار تولید کند (به عنوان مثال یک واشر فشار را در نظر بگیرید)، در داخل آن یک پمپ وجود دارد که به آن قدرت می دهد. همانطور که قلب خود را برای انتقال خون از بدن خود داریم، پمپ به دستگاه اجازه کار می دهد. این ساخته شده است تا برای سالهای طولانی دوام داشته باشد و به تولید فشار زیاد ادامه دهد.

پمپ ها باعث ایجاد فشار عملیاتی و تأمین آب دستگاه پاشش می شوند. به طور کلی ، آنها را می توان به پمپ های جابجایی مثبت و تقویت کننده های هیدرولیکی تقسیم کرد. پمپ های جابجایی مثبت برای مصارف هیدرولیکال استاندارد هستند. رایج ترین شکل پمپ سه گانه (سه پیستون) است.

عملکرد پمپ فشار قوی

پمپ، آب را در یک استوانه از طریق یک پیستون حرکت می دهد. این پمپ است که نیرویی تولید می کند تا آب جریان ایجاد کند. برخلاف موتور موتوری که از حرکت پیستون برای چرخاندن میل لنگ استفاده می کند، پمپ برای حرکت پیستون ها به حرکت میل لنگ متکی است. این حرکت باعث می شود آب به داخل و خارج پمپ جریان پیدا کند.

یک تصور اشتباه وجود دارد که پمپ، فشار را تولید می کند. با این حال، آنچه پمپ انجام می دهد در واقع انتقال آب است. در عوض، این نیرو است که هنگام عبور جریان آب از پمپ، از آب وارد می شود و فشار را ایجاد می کند. بنابراین، هنگامی که در مورد فشار یک پمپ فشار قوی صحبت می کنید؛ در واقع شما به دنبال سرعت پمپ حرکت آب در سراسر پمپ در یک گالن خاص در هر دقیقه هستید.

در سیلندر پمپ دو سوپاپ چک وجود دارد که کنترل می کند آب به چه جهتی از پمپ عبور می کند. می توانید آنها را ورودی و خروجی به پمپ بنامید که فقط از یک طریق می توانید عبور کنید. دریچه ای که به سمت داخل باز می شود، شیر چک ورودی است که اجازه می دهد آب به داخل پمپ جریان یابد. شیر کنترل خروجی برعکس عمل می کند. این اجازه می دهد تا آب از پمپ خارج شود.

چه زمانی از پمپ فشار قوی استفاده می کنید؟

اگرچه شما به ندرت یک پمپ فشار قوی را مشاهده می کنید، اما در بسیاری از مکان های تجاری، صنعتی و حتی مسکونی از آنها استفاده می شود. به عنوان مثال، شما می توانید یکی از آنها را در ماشین لباسشویی و یخچال های خود پیدا کنید. این ماشین ها تمایل به داشتن پمپ رسوب زدایی دارند.

نیروگاه هایی که برق تولید می کنند دارای پمپ های فشار قوی برای چرخاندن ژنراتور خواهند بود. اغلب اوقات، این پمپ های بخار فشار قوی هستند که در آنها بخار دیگ بخار توربین را حرکت می دهد و سپس ژنراتور را می چرخاند.

تمیز کردن ماشین آلات که نیاز به فشار زیادی دارند، مانند واشر فشار، دارای پمپ فشار قوی هستند. اینها تنها چند نمونه از کاربردهای مختلف است که در آن شما یک پمپ فشار قوی پیدا می کنید.

مقالات مرتبط

سیستم تزریق ضد رسوب

6 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.