مراحل تصفیه فاضلاب

پکیج های تصفیه فاضلاب از تجهیزات گسترده ای جهت از بین بردن انواع فاضلاب ها و آلاینده های شیمیایی، فیزیکی و بیولوژیکی، تشکیل شده اند.

جهت تصفیه هر یک از آلاینده ها، روش های متفاوتی وجود دارد که توسط مکانیزم تصفیه در پکیج مشخص می شود.

پکیج های تصفیه مخصوص فاضلاب از واحد های زیر تشکیل شده اند:

دانه گیر، آشغالگیر، متعادل ساز، آنوکسیک، کلرزنی، فیلتراسیون، ایستگاه پمپاژ فاضلاب ، مخزن نگهداری و هضم لجن، هوادهی و واحدی بی هوازی.

جهت تصفیه فاضلاب توسط پکیج های تصفیه ، در اولین مرحله، ته نشینی صورت می گیرد. پس از آن، نوبت به دانه گیری می باشد. در صورتی که نیاز باشد، لخته سازی و ته نشینی ثانویه انجام می شود.

کاربرد پکیج تصفیه فاضلاب

مشکل کمبود آب و افزایش فاضلاب صنعتی و انسانی در محیط زیست، از عمده ترین مشکلات امروزه می باشد. جهت رفع این مسئله پکیج هایی جهت تصفیه انواع فاضلاب، طراحی و ساخته گردید.

تصفیه و حذف آلاینده های صنعتی از مواد آلوده، تصفیه فضولات بهداشتی اماکن مسکونی، هتل و ….، حذف آلاینده ها، پساب کلینیک ها و بیمارستان و همچنین امکان استفاده مجدد از آب فاضلاب در زمینه صنعت و کشاورزی، از مهم ترین کاربردهای این پکیج های تصفیه می باشد.

جهت بهبود شرایط زیست محیطی، از مهمترین راه های خروج از این شرایط بحرانی، ترویج استفاده از پکیج های تصفیه مخصوص فاضلاب می باشد.

با این اقدام، مانع از هرگونه آسیبی به خاک، محیط زیست و آب های زیرزمینی می شویم. همچنین از آب تصفیه شده می توانیم جهت توسعه فضای سبز اطراف خود بهره ببریم.

از ویژگی پکیج های تصفیه مخصوص فاضلاب، می توان به عدم انتشار آلودگی در محل، مقاومت بالا در برابر شرایط آب و هوایی و مصرف انرژی کم، اشاره کرد.

نصب و راه اندازی پکیج تصفیه فاضلاب

پکیج تصفیه فاضلاب قبل از حمل به محل پروژه، در کارخانه ساخته می شود. پس از ارسال به محل پروژه، نصب و راه اندازی صورت می گیرد.

نصب و راه اندازی پکیج های تصفیه فاضلاب از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد. به طوریکه اگر اشتباهی به هنگام نصب و راه اندازی دستگاه رخ بدهد، اختلال در عملکرد این پکیج ها ایجاد خواهد شد.

هنگام نصب انواع پکیج های تصفیه، یک فونداسیون نواری با شیب صفر درجه نیاز داریم.

این فونداسیون از هر طرف پکیج تصفیه ، نیم متر باید بزرگتر باشد. فاصله پکیج های تصفیه با اتاق کنترل و سپتیک تانک، بیش از حد مجاز نباشد.

حداقل فاصله مجاز پکیج های تصفیه تا سپتیک تانک، حداقل یک متر می باشد. زیرا طول لوله کشی زیاد و تعداد شکستگی های درون خط لوله کشی، موجب کاهش انرژی پمپ و بلوئر ها خواهد شد.

استفاده از پکیج های تصفیه فاضلاب متفاوت و وابسته به فرآیند مورد استفاده در پکیج می باشد.

خرید پکیج تصفیه فاضلاب

جهت خرید پکیج تصفیه فاضلاب ابتدا باید حجم فاضلاب، نوع فاضلاب و میزان تصفیه مورد نیاز را بررسی و یادداشت کرده و به شرکت سازنده اعلام کنید.

شرکت سازنده موظف می باشد که پروپوزال فنی کامل، پیش فاکتور، نقشه های جانمایی، لیست تجهیزات، میزان برق مصرفی و در صورت درخواست مشتری، فیلم و عکس پکیج های مشابه را تحویل بدهد تا مشتری بتواند بهترین تصمیم گیری را داشته باشد.

جهت مشاوره رایگان مکانیزم تصفیه فاضلاب در پکیج تصفیه فاضلاب میتوانید با مشاوران و متخصصان شرکت بهساز آب تماس حاصل نمایید.

همچنین بخوانید :

مزایای پکیج های تصفیه فاضلاب شرکت بهساز آب

پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی

جدیدترین روش تصفیه فاضلاب

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *