قرص نمک خالص

قرص نمک خالص


قرص نمک خالص چیست ؟

قرص نمک خالص قرص نمک الکترولیت با غلظت بالای سدیم است. دو الکترولیت تشکیل دهنده نمک وجود دارد: سدیم و کلرید. قرص های نمک ممکن است حاوی الکترولیت های دیگری مانند منیزیم و پتاسیم نیز باشند. اگر کسی هستید که از ورزش کردن لذت می‌برید، احتمالاً اهمیت هیدراته ماندن با مایعات را می‌دانید.

حفظ هیدراتاسیون خوب و مواد معدنی خاصی به نام الکترولیت ها برای سلامت کلی شما و برای حمایت از سبک زندگی کتو مهم هستند. عرق کردن روش طبیعی بدن برای تنظیم و کنترل دمای بدن است.

عرق عمدتاً از آب تشکیل شده است، اما همچنین حاوی الکترولیت، سدیم است. به همین دلیل است که ممکن است متوجه شوید که عرق شما کمی شور است.

قرص های نمک برای کمک به جبران سدیمی که در بدن از دست می دهیم در هنگام تعریق استفاده می شود و بنابراین به شما کمک می کند تا انرژی خود را در رژیم کتو دوباره پر کنید! وقتی سدیم از دست می‌دهیم، بیشتر مستعد گرفتگی عضلانی می‌شویم، که نشانه آن است که نیاز به آبرسانی مجدد داریم.

خواص قرص نمک خالصالکترولیت ها چه ربطی به قرص نمک دارند؟

همانطور که اشاره کردیم، سدیم یک الکترولیت ضروری است که در قرص های نمک خالص یافت می شود. الکترولیت ها در بسیاری از فرآیندهای ضروری در بدن نقش دارند! آنها مواد معدنی دارای بار الکتریکی هستند که در عرق، ادرار و خون شما یافت می شوند. آنها برای سلامت کلی شما بسیار مهم هستند و عملکرد صحیح بدن شما را حفظ می کنند.

هنگامی که الکترولیت شما کم است، احساس ناراحتی می کنید و علائمی شبیه آنفولانزای کتو را تجربه خواهید کرد.

در اینجا تجزیه الکترولیت است:

الکترولیت های موجود در بدن عبارتند از:

 • کلسیم: برای عملکرد اعصاب، انقباض ماهیچه ها، لخته شدن خون، تقسیم سلولی و استخوان ها و دندان های سالم ضروری است.
 • پتاسیم: انقباضات قلب را تنظیم می کند و به حفظ تعادل مایعات کمک می کند.
 • منیزیم: برای ضربان قلب، انقباضات عضلانی، عملکرد اعصاب، استحکام استخوان، ایجاد انرژی و پروتئین ضروری است.
 • سدیم: تعادل مایعات را حفظ می کند و برای انقباض عضلات و عملکرد اعصاب ضروری است.
 • کلرید: تعادل مایعات را در بدن حفظ می کند.
 • فسفات: ذخیره انرژی و متابولیسم کربوهیدرات ها، پروتئین ها و چربی ها را افزایش می دهد.

بدن شما همیشه برای تعادل تلاش می کند. بنابراین، هنگامی که مثلاً در یک الکترولیت خاص مانند سدیم کمبود دارید، بدن شما به طور طبیعی الکترولیت های باقی مانده را بیرون می راند. این می تواند باعث عدم تعادل الکترولیت شود.

دلایل زیادی برای عدم تعادل الکترولیت وجود دارد.

 کمبود الکترولیت در بدن می تواند به دلایل زیر باشد:

·         ننوشیدن مایعات کافی

·         رژیم غذایی ناکافی و کمبود ویتامین ها از غذا.

·         از دست دادن مایعات بدن به دلیل اسهال طولانی مدت، استفراغ، تعریق یا تب بالا.

·         PH خون بالاتر از حد طبیعی است

·         سوء جذب – بدن شما ممکن است نتواند این الکترولیت ها را به دلیل اختلالات معده، داروها یا احتمالاً به دلیل نحوه مصرف غذا جذب کند.

·         اختلالات هورمونی یا غدد درون ریز

·         مشکلات مزمن تنفسی مانند آمفیزم

·         با سبک زندگی کتو سازگار شوید

از بین تمام الکترولیت‌ها، سدیم همیشه سریع‌تر از بدن خارج می‌شود. چرا؟ زیرا همانطور که اشاره کردیم عرق، ادرار و اشک دارای غلظت بالایی از این ماده معدنی فوق العاده هستند. پر کردن بدن با سدیم – به خصوص بعد از یک جلسه عرق کردن در باشگاه – مهمترین چیز برای حفظ تناسب اندام است.

علائمی که نشان می دهد سطح سدیم شما ممکن است پایین باشد عبارتند از:

·         استفراغ

·         گیجی

·         آهسته. تدریجی

·         خستگی و کم انرژی بودن

·         حالت تهوع

·         عصبانیت

·         سرگیجه

·         اسپاسم عضلانی

هنگامی که سطح سدیم در خون بسیار کم می شود، هیپوناترمی شدید می تواند رخ دهد. هیپوناترمی شایع ترین اختلال الکترولیتی است که پزشکان با آن مواجه می شوند.

رژیم کم نمک و یا کم کربوهیدرات یا کتو

همه ما رژیم‌هایی را امتحان کرده‌ایم که مملو از وعده‌های ناموفق بود – “کاهش 20 پوند در 10 روز” یا “کاهش 2 وزن در یک هفته”. برخی از ما حتی جذب آنها شده ایم، بنابراین وقتی کلمه “رژیم غذایی” را ذکر می کنیم، شما را به خاطر خستگی خود سرزنش نمی کنیم.

 با این حال، رژیم کتو رژیمی است که شبیه هیچ رژیم دیگری نیست. این یک برنامه غذایی واقع گرایانه است که هیچ چیز را وعده نمی دهد. این به سادگی بر روی چربی بالا و کربوهیدرات کم تمرکز می کند.

کتو روشی را که بدن شما به خود سوخت می رساند تغییر می دهد. هنگامی که مصرف کربوهیدرات خود را محدود می کنید، بدن شما شروع به سوزاندن چربی به جای گلوکز برای انرژی می کند.

این امر بدن شما را به حالت کتوز وادار می کند – زمانی که کبد اسیدهای چرب را به مولکول هایی به نام کتون تبدیل می کند، منبع سوخت جایگزین. نتایجی که مردم از آن می بینند خودشان گویای آن هستند، به همین دلیل است که به طور گسترده ای شناخته شده است و تعداد بیشتری از مردم در حال پرش به این وسیله هستند.

برخی از بهترین مزایای سبک زندگی کتو:

 • از دست دادن چربی:

وقتی رژیم کتو را دنبال می کنید، بدن شما از چربی و چربی ذخیره شده بدن به عنوان سوخت استفاده می کند. نتیجه؟ به سرعت وزن کم کنید. کتون ها همچنین بر هورمون هایی که اشتها را کنترل می کنند تأثیر می گذارد تا به شما کمک کند احساس سیری کنید. کتون ها گرلین – هورمون گرسنگی شما – را مهار می کنند و کوله سیستوکینین (CCK) را افزایش می دهند، که سپس به مغز شما می گوید که چه زمانی به اندازه کافی غذا خورده اید.

 • سوخت و تقویت مغز:

 کتون ها علاوه بر کاهش وزن، سوخت فوری مغز شما را نیز تامین می کنند. آنها به قدری قدرتمند هستند که می توانند تا 70 درصد انرژی مورد نیاز مغز را تامین کنند – منبع انرژی بسیار کارآمدتر از گلوکز! تمام آن چربی های خوب و خوشمزه در رژیم کتو نیز مغز شما را تغذیه می کند تا سالم بمانید. در حقیقت، آیا می‌دانستید که مغز چاق‌ترین عضو بدن است که بیش از 60 درصد آن از چربی تشکیل شده است؟ برای اینکه مغزتان قوی و سالم بماند، به مقدار زیادی چربی خوب نیاز دارد.

 • کتو قند خون را تثبیت می کند:

ما قبلاً می دانیم که کربوهیدرات ها در بدن به گلوکز که به قند نیز معروف است تبدیل می شوند. خوردن بیش از حد کربوهیدرات باعث افزایش قند خون شما می شود، اما وقتی برای انرژی از کربوهیدرات به چربی تغییر می دهید، قند خون خود را تثبیت می کنید. کتو ممکن است به ویژه برای بیماران دیابتی که سطح قند خون بالایی دارند مفید باشد. اکنون، ما نمی‌گوییم کتو درمانی برای دیابت است، اما بسیاری از دیابتی‌ها می‌توانند هنگام تغییر به رژیم کتو سیگار را ترک کنند، که اگر از ما بپرسید بسیار چشمگیر است!

 • انرژی بیشتری را فراهم می کند:

 وقتی مغز شما از کتون ها برای سوخت استفاده می کند، مانند زمانی که رژیم غذایی شما عمدتاً کربوهیدرات است، افت انرژی کم را تجربه نخواهید کرد. هنگامی که کتو می خورید، مغز شما هرگز دچار وحشت نمی شود و فکر می کند چه زمانی انرژی بعدی خود را افزایش می دهد. چرا؟ زیرا زمانی که متابولیسم شما در حالت چربی سوزی است، بدن شما می تواند به سادگی از ذخایر چربی موجود خود برای انرژی استفاده کند. نتیجه؟ دیگر خبری از مه مغزی یا تصادفات انرژی نیست.

 • کاهش التهاب:

واکنش طبیعی بدن شما به مهاجمی که آن را مضر می داند، التهاب است. التهاب بیش از حد خبر بدی است و می تواند برای سلامت کلی شما بسیار خطرناک باشد. در واقع، التهاب مزمن – زمانی که بدن شما به طور مداوم مواد شیمیایی التهابی را طی ماه‌ها یا حتی سال‌ها پمپاژ می‌کند – ریشه بیماری‌های مزمن از جمله بیماری‌های قلبی، برخی سرطان‌ها و دیابت است. جاده. پیروی از کتو مسیرهای التهابی را خاموش می کند و کتون ها نسبت به گلوکز رادیکال های آزاد کمتری تولید می کنند. آسیب ناشی از رادیکال های آزاد بیش از حد باعث التهاب می شود.

 • محافظت از قلب:

کل هدف کتو محدود کردن مصرف کربوهیدرات و خوردن کمتر از 50 گرم کربوهیدرات خالص در روز است. (برای کسانی که از یک رژیم غذایی سخت پیروی می کنند، نباید بیش از 20 گرم کربوهیدرات در روز مصرف کنند.) کاهش مصرف کربوهیدرات باعث افزایش سطح لیپوپروتئین با چگالی بالا (HDL) می شود که به عنوان کلسترول “خوب” شناخته می شود.

در واقع، HDL همان چیزی است که مسیرهای ضد التهابی شما را فعال می کند و از قلب شما در برابر بیماری محافظت می کند. خوردن کربوهیدرات کم همچنین تری گلیسیرید خون – مولکول های چربی در خون شما را کاهش می دهد. سطح بالای تری گلیسیرید خون با بیماری عروق کرونر قلب مرتبط است.

با درک تمام مزایای باورنکردنی رژیم کم کربوهیدرات، به راحتی می توان فهمید که چرا سبک زندگی کتو در طول سال ها به طور فزاینده ای محبوب شده است. با این حال، مانند هر رژیم دیگری، مواد معدنی را می توان از دست داد و برخی از ویتامین ها نیاز به مکمل دارند. وقتی صحبت از رژیم کتو می شود، تمرکز زیادی روی چربی های سالم و حداقل کربوهیدرات ها وجود دارد در حالی که مصرف پروتئین محدود است. به همین دلیل، بدن ما می تواند مواد معدنی مهمی مانند الکترولیت ها از جمله سدیم را از دست بدهد. اینجاست که مکعب های نمک وارد می شوند! 

همانطور که اشاره کردیم، رژیم کتو حول مصرف کربوهیدرات کمتر از حد معمول است تا بدن شما را به حالت کتوز وادار کند. با این حال، پیروی از یک برنامه کم کربوهیدرات مانند رژیم کتو اغلب منجر به نیاز بدن شما به سدیم بیشتری نسبت به قبل می شود، که وقتی مکمل هایی مانند قرص نمک مصرف می کنید خوب است.

چرا به سدیم بیشتری نیاز است؟

به طور خلاصه، هنگامی که بدن شما به سدیم نیاز دارد، می تواند منجر به کاهش سطح انسولین شود. این باعث می شود کلیه ها آب و سدیم بیشتری را از طریق عرق یا ادرار دفع کنند. اگر سدیم خارج شده از بدنتان را در حین کتوز جایگزین نکنید، بدن شما به طور طبیعی سایر الکترولیت های ضروری را نیز بیرون می راند تا سعی کند آن را متعادل کند. این می تواند باعث شود که شما علائم معروف «آنفولانزای کتو» را تجربه کنید که می تواند شامل موارد زیر باشد:

·         سردرد

·         مه مغزی

·         خسته

·         تحریک پذیری

·         حالت تهوع

·         مشکل در خوابیدن

·         یبوست

·         گرسنگی

·         ضعف عضلانی

علاوه بر این، بسیاری از غذاهایی که برای رژیم کتو مناسب هستند، به دلیل حذف کامل کربوهیدرات ها، سدیم زیادی ندارند. این بدان معناست که کسانی که رژیم کتو دارند نمک اضافی ممکن است بدن شما به آن عادت کند دریافت نمی کنند، به همین دلیل است که قرص های نمک برای تغذیه کامل بسیار مهم هستند.

قرص نمک و ورزشکاران استقامتی

ورزشکاران استقامتی مانند دوندگان، دوچرخه سواران و شناگران – و همچنین ورزشکارانی که ورزش های توپی انجام می دهند – از قرص های نمک برای جبران الکترولیت های از دست رفته در اثر تعریق و از بین بردن گرفتگی عضلات استفاده می کنند. اگر از رژیم کتو پیروی می کنید و برای اولین بار به فکر امتحان قرص های نمک هستید، موارد زیر را انجام دهید:

 • مقدار زیادی آب بنوشید
 • تمام اجزای موجود در قرص را بخوانید که حاوی آنالیز الکترولیت ها و مواد معدنی است
 • تحقیقات خود را انجام دهید و توصیه ها و راهنمایی های متخصصان پزشکی را دنبال کنید، فقط در صورت لزوم از قرص های نمک استفاده کنید
 • به بدنت گوش کن فقط زمانی از قرص های نمک استفاده کنید که احساس می کنید بدن شما می تواند از افزایش الکترولیت بهره مند شود. به عنوان مثال، اگر بعد از یک جلسه عرق کردن در باشگاه، سردرد خفیفی دارید، ممکن است به دلیل از دست دادن سدیم باشد و مصرف قرص نمک مناسب است.

صنعت سلامت و تندرستی واقعاً در مسیر درستی حرکت کرده است و مصرف کنندگان در سراسر جهان برای سلامتی مطلوب از طریق رژیم کتو تلاش می کنند! قرص های نمک ده ها سال است که وجود دارند و راه حلی سریع و آسان برای کمک به علاقه مندان به تناسب اندام هستند تا الکترولیت هایی را که از دست داده اند دوباره پر کنند. قرص های نمک افزودنی عالی برای هر زرادخانه سلامتی هستند و راهی سریع و موثر برای حرکت بدن شما در زمانی که نیاز به بهترین عملکرد دارد را ارائه می دهند! به یاد داشته باشید که همه قرص‌ها یا مکمل‌های نمک یکسان ساخته نمی‌شوند، زیرا اکثر آنها با قندهای اضافه شده و پرکننده‌هایی پر شده‌اند که به شما کمک می‌کنند از کتوز خارج شوید.


همچنین بخوانید

کاربرد رزین در سختی‌گیر آب

تصفیه فاضلاب آشپزخانه های صنعتی

مواد معدنی موجود در آب

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *