دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی

دستگاه-تصفیه-آب-نیمه-صنعتی

دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی


دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی

آب با توجه به ساختاری که دارد بسیاری از مواد را می تواند در خود حل کند. حال این مواد آلاینده باشند و باعث آلودگی آب شوند و یا مواد آلوده نباشند. همچنین آب در طبیعت مدام در حال چرخش است.  در این چرخه بسیاری از مواد آلاینده وارد ترکیب آب می شوند. بخش قابل توجهی از این مواد در مراحل تصفیه آب شهری از بین می روند. اما بعضی از این مواد امکان دارد از بین نروند و آب به صورت آلوده وارد لوله کشی شهری شود. آلاینده های مانند پساب های صنعتی و خانگی، باکتری ها، میکرو ارگانیزم های بیماری زا و … . بدین ترتیب برای رفع این مواد آلوده از آب می توان از دستگاه تصفیه آب استفاده نمود.

دستگاه های تصفیه آب بر اساس حجم آبی که می توانند تصفیه کنند به سه دسته تقسیم می شوند:

  1. دستگاه تصفیه آب خانگی
  2. دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی
  3. دستگاه تصفیه آب صنعتی

هر کدام از این انواع دستگاه های تصفیه آب دارای خصوصیات و ویژگی هایی هستند که بر حسب نیاز افراد به حجم آب تصفیه شده، مورد استفاده قرار می گیرند.

دستگاه های تصفیه آب

دستگاه های تصفیه آب خانگی برای مصارف خانگی که حجم کمتری نسبت به مقیاس صنعتی دارند، مورد استفاده قرار می گیرند. در این میان نوعی از دستگاه های تصفیه آب هستند که عنوان دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی به آنها اطلاق شده است. این نوع سیستم تصفیه آب برای مواردی بیش از مصارف خانگی و کمتر از حجم صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند اعم از رستوران ها، ادارات، مجتمع های مسکونی و … . دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی بهسازآب با کیفیت بالا و با استفاده از جدیدترین روش های تصفیه آب جهت استفاده شما مشتریان عزیز می باشد که توسط شرکت بهساز آب طراحی و ساخته شده است.

سیستم تصفیه آب نیمه صنعتی

شرکت بهساز آب با استفاده از تکنولوژی RO (اسمز معکوس) سیستم های تصفیه آب نیمه صنعتی خود را طراحی کرده است. در واقع اسمز معکوس فیلتر اصلی سیستم تصفیه آب نیمه صنعتی می باشد. این فیلتر از چند لایه غشاء نیمه تراوا که همگی دور یک لوله مرکزی پیچیده شده اند، تشکیل شده است. یکی از این غشاء های موجود ممبران است که منافذی به اندازه یک دهم نانومتر (nm0.1) دارد. ناخالصی ها و مواد آلاینده ای که در محلول آب وجود دارند، نمی توانند از این منافذ موجود در ممبران عبور کنند.

بدین ترتیب در یک طرف این غشاء آب خالصی وجود دارد که هیچ آلاینده ای ندارد. در طرف دیگر آن تمامی ناخالصی هایی که نتوانستند عبور کنند وجود دارد که به سمت فاضلاب هدایت می شوند. با این روش آلودگی های موجود در آب به میزان 90 تا 98 درصد کاهش می یابند.

مزایای استفاده از اسمز معکوس:

  • تصفیه آب با توان عملیاتی بالا
  • آسان برای استفاده و کار
  • اندازه کوچک در مقایسه با سایر سیستم های فیلتراسیون
  • عملکرد خوب در طیف وسیعی از مقدار مواد معدنی آب
  • مناسب تر و زیباتر از سایر سیستم ها
  • امکان طراحی برای مقیاس های مختلف آب

 کاربرد دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی

تصفیه پساب های صنایع مختلف علاوه بر اینکه کمک شایانی به محیط زیست می کند باعث استفاده مجدد از آب شده و می توان برای آبیاری فضای سبز یا سایر استفاده استفاده های کشاورزی به کار برده شود. همچنین از کاربردهای سیستم تصفیه آب نیمه صنعتی می توان به تامین آب سالم و عاری از هرگونه املاح مضر، سختی، نیترات، جیوه، آلودگی های میکروبی، شوری، رنگ و بوی نامطبوع آب اشاره کرد.

سیستم های تصفیه آب نیمه صنعتی در ظرفیت های مختلفی تهیه و تولید می شود. شرکت بهساز آب این نوع تصفیه آب را در ظرفیت 400 گالن که معادل با 1600 لیتر است، ارائه می دهد.

دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی ۴۰۰ گالن

فیلترهای پیش تصفیه:

فرآیند فیلتر پیش تصفیه دارای سه مرحله (فیلتر) است. که منجر به آماده سازی آب خام و ناخالص برای ورود به  بخش اصلی که همان ممبران است، می کند. طی این فرآیند بخش قابل توجهی از آلودگی ها از جمله کلر ار بین می روند.

– pp × 20 × 1:

فیلتر pp از 5 میکرون صد درصد پلی پروپیلن فشرده خالص ساخته شده است. این فیلتر آلودگی ها و باکتری های معلق موجود در آب را از بین می برد. ساختار این فیلتر به گونه ای است که ذرات بزرگ در بخش های خارجی می گیرند. ذرات کوچکتر هم در بخش های داخلی قرار می گیرند.

ساختار بافتی که این فیلتر دارد باعث عملکرد بهینه آن و افزایش طول عمر آن در دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی می شود.

– GAC × 20 × 1 (کربن اکتیو گرانولی):

فیلتر کربن اکتیو گرانولی، از ذرات کوچک کربن فعال تشکیل شده است. از این ماده برای حذف طعم، بو، رنگ، مواد آلی، هالوفرم، مواد فنلی، کلر و مواد شیمیایی آلی که در حشره کش و سموم دفع آفات موجود است، از آب مورد استفاده قرار می گیرد.

– BC × 20 × 1 (کربن بلاک):

فیلتر کربن بلاک، جهت تکمیل و ادامه کار فیلتر کربن اکتیو گرانولی و حذف مواد شیمیایی باقی مانده در آب مورد استفاده قرار میگیرد.

ساختاری که این فیلتر دارد باعث از بین بردن بالاترین سطح کلر و سموم شیمیایی می شود. فیلتر کربن بلاک از دو لایه پلی پروپیلن برای فیلتر پیش تصفیه تشکیل شده است.

محفظه (مخزن) فیلترهایی که در مورد آنها توضیحات آمده، از پلی کربنات ساخته شده است. این فیلترها بهداشتی، ضد خراش، ضد تیرگی و در برابر ترک خوردگی مقاوم هستند.

ممبران: کامپوزیت فیلم نازکی پلی آمید

جنس محفظه تحت فشار: PVC

کنترل الکتریکی: Brass inlet solenoid valve ، Low pressure ، High pressure

فیلتراسیون نهایی: فیلتر کربن خطی

دستگاه-تصفیه-آب-نیمه-صنعتی

دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی بهسازآب

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.