تصفیه آب لوله کشی

تصفیه آب لوله کشی


تصفیه آب لوله کشی چیست؟

هنگامی که در مورد تصفیه آب لوله کشی صحبت می‌کنیم، به معنای پاکسازی و تصفیه آبی است که از شبکه آب شهری یا خانه‌ها و ساختمان‌ها به مصرف‌کننده‌ها رسیده و از طریق لوله‌ها به دستگاه‌های مورد استفاده، مانند سینک، حمام و دستشویی توزیع می‌شود.

تصفیه آب لوله کشی به معنای حذف آلودگی ها و ترکیبات مضر از آبی است که از شبکه آب شهری یا لوله های خانگی به سمت خانه ما می رسد.

این فرآیند شامل استفاده از تجهیزات و روش های مختلف برای حذف ذرات معلق، باکتری ها، ویروس ها، عناصر شیمیایی مضر و عناصر آلودگی دیگر است.

در بسیاری از مناطق، آب شبکه آب شهری بطورعمومی مناسب برای مصرف می‌باشد و به شکلی که بدون نیاز به تصفیه و معالجه قابل استفاده است.

گاهی اوقات، ممکن است آب شبکه آب شهری به دلایلی، مانند کیفیت ضعیف آب یا وجود عناصر معدنی مضر، نیاز به تصفیه داشته باشد.

در این مقاله به طور اجمالی به چند روش از تصفیه آب لوله کشی اشاره خواهیم کرد.

کیفیت آب لوله کشی

 روش های معمول تصفیه آب لوله کشی:

انعقاد، لخته سازی و ته نشینی:

یک ماده منعقد کننده به آب ذخیره شده در یک مخزن بزرگ وارد می شود. هنگامی که آلاینده ها شروع به واکنش با این ماده منعقد کننده می کنند، ذرات بزرگتری به نام لخته تشکیل می دهند.

در پایان فرآیند لخته سازی، این ذرات بزرگ به کف مخزن فرو می روند که به آن رسوب می گویند.

فیلتراسیون:

همه آلاینده های کوچک نمی توانند لخته شوند، بنابراین نیاز به درمان بیشتری دارند. برای این منظور، آب به مخزن دیگری منتقل می شود. در طول این انتقال، از فیلترهای متعددی عبور می کند که بسته به هدف تامین کننده آب، از نظر فناوری متفاوت است.

این فناوری ها ممکن است شامل کربن فعال، اسمز معکوس، تقطیر، دییونیزاسیون یا همه آنها باشد.

گندزدایی:

برای جلوگیری از آلودگی آب توسط میکروارگانیسم‌های بیماری‌زا مانند باکتری‌ها، ویروس‌ها و میکروب‌ها، تامین‌کنندگان آب مواد شیمیایی ضدعفونی‌کننده مانند کلر، کلرامین یا ازن را به سیستم آب پمپ می‌کنند. سطح این مواد شیمیایی هرگز از استانداردهای EPA فراتر نمی رود. برخی از شهرداری ها همچنین برای ارتقای سلامت دندان ها به سیستم های آب عمومی خود فلوراید اضافه می کنند.

مانند مواد شیمیایی ضد عفونی کننده، سطح فلوراید در آب عمومی از استانداردهای بهداشتی تعیین شده توسط EPA تجاوز نمی کند.

البته، این ادعا که هر شهر و ایالت همیشه مقررات EPA را رعایت می کند و کیفیت آب لوله کشی در همه جا قابل اعتماد است، اشتباه خواهد بود. به همین دلیل است که بسیاری از آمریکایی ها سیستم های تصفیه آب خانگی یا حداقل پارچ های آب مانند بریتا را برای آب آشامیدنی سالم انتخاب می کنند.

همانطور که گفته شد، مواردی نیز در سراسر جهان وجود دارد، مانند لوکزامبورگ، که در آن آب مستقیماً از چشمه ها برداشته می شود و بدون هیچ گونه فرآیند تصفیه به شیرهای آب شهروندان ارسال می شود. البته چنین منابع آبی مستلزم وجود چشمه های بدون آلودگی است که می تواند آب کل شهر را تامین کند و قوانین حفاظتی سختگیرانه ای که چشمه ها را از منابع آلودگی مانند زباله های کشاورزی و صنعتی در امان نگه دارد.

فواید استفاده از دستگاه تصفیه آب لوله کشی

دستگاه تصفیه آب لوله کشی خانگی قادر است که کلر را از آب حذف کند و آبی عاری از هرگونه ناخالصی به شما هدیه کند ، چرا که حذف کلر از آب آشامیدنی قبل از نوشیدن باعث خواهد شد که احتمال ابتلای فرد به سرطان، درگیری با مشکلات گوارشی و مواجهه با بیماری‌های قلبی و نارسایی‌های کلیوی تا حد قابل توجهی افت پیدا کند.

دستگاه تصفیه آب لوله کشی همچنین یون‌های آلومینیوم در آب را از بین می برد .

خرید فروش دستگاه تصفیه آب لوله کشی

هنگام مصرف آب و آشامیدنی، ذرات ناشی از زنگ زدگی و پوسیدگی لوله‌ها به مرور وارد آب مصرفی شما می‌شود.

استفاده و خرید دستگاه تصفیه آب لوله کشی این ذرات را از آب آشامیدنی شما جدا می‌کند تا خطرات ناشی از مصرف آن به حداقل برسد.

شما می توانید جهت خرید دستگاه تصفیه آب لوله کشی و استعلام قیمت دستگاه تصفیه آب لوله کشی با مشاوران ما در ارتباط باشید.

09122613501

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *