آب شیرین کن

آب شیرین کن چیست؟

شیرین سازی آب

در فرآیند شیرین سازی آب توسط آب شیرین کن، نمک های محلول و سایر مواد معدنی از آب جدا میشود.در این فرآیند از منابع آب مختلف از جمله آب دریا، چاه، سطح (رودخانه ها و نهرها)، فاضلاب و آب های  فرآیندهای صنعتی استفاده میشود.از روش اسمز معکوس در جهت شیرین سازی آب بهره گرفته می شود.

روش اسمز معکوس (Reverse Osmosis) :

روش اسمز معکوس در دستگاه آب شیرین کن، یکی از بهترین روش‌ها به منظور کاهش میزان املاح آب به‌شمار می‌رود. سیستم‌هایی که بر این اساس عمل می‌کنند را اصطلاحا RO می‌نامند. انتخاب و طراحی سیستم‌های RO مبتنی بر میزان نمک‌های محلول در آب و هدایت الکتریکی آب خام و همچنین مشخصات مطلوب کاربر برای آب تولید شده دارد. شرکت بهساز آب سعی در تامین سیستم‌های RO‌ با استفاده از بهترین تجهیزات و قطعات را دارد.

اسمز (Osmosis) پدیده ای با اهمیت بسیار در طبیعت است. این فرآیند زمانی اتفاق میفتد که یک محلول رقیق در مجاورت یک محلول غلیظ قرار می گیرد. مثال طبیعی آن جذب آب توسط ریشه گیاه و جذب آب از خون در بدن انسان می باشد. بعنوان مثال اگر دو محلول آب نمک رقیق و غلیظ را توسط یک غشاء نیمه تراوا از یکدیگر جدا کنید، نمک متمایل به سمت محلول رقیق است.  آب نیز تمایل دارد از قسمت رقیق به قسمت غلیظ نفوذ کند.

غشاء نیمه تراوا یک صافی است که اجازه عبور آب از داخل منافذ خود را می دهد. این غشاء مانع عبور املاح، مواد محلول و مواد بیماری زا می گردد. غشاء نیمه تراوا، پنجره ایست که اجازه عبور هوا را می دهد ولی اجازه عبور سایر مواد را نمی دهد.

reverse osmosis

فرآیند اسمز معکوس

دستگاه آب شیرین کن

قیمت دستگاه های صنعتی پارامتر مهمی در تصمیم گیری مدیران کارخانجات و دست اندرکاران صنعت تصفیه آب است .بمنظور بهره برداری مجدد از آب خروجی از کارخانجات و یا شیرین کردن آب برای استفاده بمنظور کشاورزی و … می باشد. بمنظور استخراج قیمت آب شیرین کن اولین پارامتر دانستن میزان آب مصرفی میباشد .این دستگاه بطور متوسط حدودا ۵۰% از آب ورودی به دستگاه را در قالب تفکیک املاح به پساب غیر قابل استفاده (پساب دور ریز) تبدیل می نماید لذا به هنگام محاسبه ظرفیت و اعلام دبی آب مورد نیاز ، دبی آب خروجی از دستگاه  را به همکاران ما اعلام نمائید.

پارامتر مهم بعدی در تعیین قیمت دستگاه ، میزان آلایندگی آب ورودی است که با عنوان TDS یا EC بر حسب PPM بیان می شود . در نهایت ضروری است به همکاران ما بفرمائید که از آب خروجی از آب شیرین کن ( دستگاه تصفیه آب صنعتی ) به چه منظوری استفاده می شود یعنی دستگاه تصفیه آب صنعتی تا چه حد باید آب ورودی به آب شیرین کن را تصفیه کند .

همکاران ما با تجربه کافی و تولید بیش از ۲۰۰۰ دستگاه انواع آب شیرین کن دریایی ، بیمارستانی ، کشاورزی ، صنعتی و … بمنظور ارائه خدامات مشاوره در زمینه تعیین ظرفیت و قیمت دستگاه تصفیه آب صنعتی ( آب شیرین کن صنعتی ) در تمامی روزهای هفته و بصورت ۲۴ ساعته آماده پاسخگویی به شما می باشند .

فرآیند اسمز معکوس با ایجاد فشار زیاد جهت غلبه بر فشار طبیعی اسمزی باعث عبور آب از ممبران ها می گردد. بنابراین نیاز به فشار بالایی جهت عبور آب از غشاء نیمه تروا و نمک زدایی آن می باشد.