پکیج تصفیه آب خانگی

تصفیه آب خانگی

پکیج تصفیه آب خانگی

دستگاه تصفیه آب خانگی دارای مراحل و مشخصات زیر است:

مرحله اول

فیلتر پلی پروپیلن ۱۰ اینچ ۵ میکرون با پوسته شفاف برای حذف مواد معلق در آب تا ۵ میکرون و رفع کدورت آب.

نصفیه-آب-خانگی

مرحله دوم

فیلتر کربن گرانولی ۱۰ اینچ با پوسته سفید برای حذف مواد شیمیایی به خصوص مواد آلی و کلر از آب که باعث تغییر رنگ، طعم و بو در آب میشوند.

کربن-گرانولی

مرحله سوم

فیلتر کربن بلاک ۱۰ اینچ با پوسته سفید برای تکمیل عملکرد فیلتر مرحله دوم که درصد بیشتری از مواد شیمیایی و کلر را حذف می کند تا ممبرین دستگاه تصفیه آب خانگی عمر مفید بالاتری داشته باشد.
پوسته هر سه مرحله از جنس پلی کربنات هستند. از نظر بهداشتی تاْئید شده­اند. خش بر نمی­دارند. داخل پوسته هم در اثر گذشت زمان لزج نمی­شود.

فیلتر-کربن

مرحله چهارم

ممبرین ۷۵ گالنی است. در این مرحله می­توان از ممبرین ۷۵ گالنی ساخت کره جنوبی یا آمریکا استفاده کرد. این ممبرین­ ها با سیستم (اسمز معکوس) املاح و نمکهای محلول در آب را تا ۰۰۱/۰ میکرون در پکیج تصفبه آب خانگی حذف می­کنند. عمده باکتری­ها و میکرو ارگانیسم­ها در این مرحله حذف می­شوند.

ممبرین

مرحله پنجم

این دستگاه فیلتر کربن خطی است. آب خارج شده از ممبرین که در مخزن ذخیره شده و ممکن است طعم و مزه آن تغییر کرده باشد از این فیلترعبور کرده و از نظر طعم، بو و مزه، مناسب آشامیدن می­گردد.

فیلتر-کربن-خطی
فیلتر-کربن-خطی

مقالات مرتبط

مشکلات موجود در آب

کلیه اتصالات همراه با این پکیج تصفیه آب خانگی به قرار ذیل است:

  • سنسور فشار بالا: در صورتیکه مخزن کاملأ پر باشد، جریان برق را قطع می­کند تا پمپ خاموش شود.
  • سنسور فشار پایین: جهت قطع جریان آب در حالتی که فشار آب ورودی بسیار کم است. در این حالت پمپ خاموش شده و دستگاه کار نمی کند.
  • شیر میکس: برای افزودن املاح به آب تصفیه شده تا طعم و مزه آب برای آشامیدن مطلوب گردد.
  • شیر چهار طرفه: زمانیکه جریان برق یا آب قطع شود، آب ورودی به سیستم را قطع می­کند.
  • شیر بک واش برای شستشوی ممبرین
  • شیر برداشت آب استیل و پدالی

دستگاه تصفیه آب خانگی علاوه بر حذف ذرات معلق و گازهای شیمیایی موجود در آب،‌ قادر است که سنگینی، سختی آب را نیز تاحد قابل توجهی کاهش دهد.

دستگاه پنج مرحله ای با توجه به دارا بودن پمپ تامین فشار، برای مناطقی که فشار آب ورودی کمتر از حد نرمال است نیز مناسب می باشد. حداکثر آب دهی این دستگاه ۱۲ لیتر در ساعت می باشد که جهت رفع نیازهای یک خانواده کافی به نظر می رسد. این دستگاه دارای تانک تحت فشار ۱۲ لیتری نیز هست که امکان ذخیره آب را به مصرف کننده میدهد.

ویژگی های دستگاه تصفیه آب خانگی

  • جلوگیری از ایجاد رسوب در کتری، قوری، چای ساز و اتوی بخار
  • تبدیل آب های لب شور به آب شیرین و گوارا
  • قابلیت تولید حداکثر ۱۲ لیتر آب تصفیه شده در ساعت

ولتاژ برق : ۲۲۰ ولت
ماکزیمم فشار پمپ : ۷ بار
حداقل دما : ۵ درجه سانتیگراد
حداکثر دما : ۵۰ درجه سانتیگراد

زمان تعویض فیلتر های پکیج تصفیه آب خانگی

توصیه اکید می شود که فیلتر های سه مرحله اول ( الیافی ۵ میکرون، الیافی ۱ میکرون، کربن فعال ) هر شش ماه یکبار تعویض شوند.

در صورت آلوده بودن بیش از حد آب ورودی، توصیه می شود با افت فشار آب خروجی، فیلتر های سه مرحله اول  تعویض شوند.

(RO Membrane) فیلتر اصلی دستگاه

در صورت تعویض به موقع فیلتر های سه مرحله اول، گاه تا دو سال نیز عمر می کند.

فیلتر مرحله پنجم

(کربن نهایی ) می بایست هر یک سال تعویض شود.

چرا خانواده های ایرانی باید در منزل خود از پکیج تصفیه آب خانگی استفاده کنند؟

در حقیقت نه تنها خانوادههای ایرانی بلکه تمام دنیا باید در منزل خود جهت تصفیه آب آشامیدنی که که شامل آب مصرفی جهت نوشیدن، چای، قهوه، طبخ غذا و حتی آبکشی سبزیجات و میوه ها باید از دستگاه تصفیه خانگی استفاده کنند. و اما علت ضرورت این دستگاه ها: تا به امروزدر تمام دنیا بر روی بهداشتی که توسط سازمانهای آب تامین و از طریق شبکه های آبرسانی توزیع میشود: ۱- به روشهای فیزیکی ( نظیر حوضچه های ته نشینی و استفاده از آشغال گیرها) تا حدودی مواد معلق در آب حذف می شوند. ۲- با استفاده از مواد شیمیایی (عمدتا کلر و مشتقات آن)میکروب زدایی انجام می شود.

اما این میزان تصفیه و میکروب زدایی برای آن قسمت از آب که صرف آشامیدن انسان می شود کافی نیست. زیرا املاح و مواد مضر که در آب به صورت محلول وجود دارد. با این روش از آب حذف نشده و وارد بدن انسان می شود. ولی دستگاه تصفیه آب خانگی با فیلتر اسمز معکوس قادر است مواد مضر محلول در آب را حذف نماید به طوریکه آب خروجی از این دستگاها عاری از هر گونه مواد زیان بار است.

آیا میدانید ۸۰% بیماری ها از آشامیدن آب ناسالم است .

سیستم های تصفیه آب (RO) به عنوان موثرترین روش در پکیج تصفیه آب خانگی، با استاندارد کیفی سازمان  بهداشتی جهانی  NSF محسوب میشود و قادر است ۹۶% فسفات، نیترات، نیتریت، کلر، هلومتانها و سایر موادهای آلاینده و بیماری زای موجود درآب را تصفیه کرده و  روزانه ۲۰۰ تا ۳۰۰ لیتر آب سالم و گوارا به شما مصرف کننده محترم عرضه کند.

 

دیدگاه شما
برگشت به بالا