قیمت فیلتر شنی

فیلتر شنی

حذف ذرات معلق موجود در آب یکی از مراحل مهم پیش تصفیه آب بشمار میرود. از جمله رایج ترین و معمول ترین روش حذف ذرات معلق استفاده از فیلترهای شنی است. این ذرات می توانند انواع باکتری ها، مواد آلی، پلانکتون ها، ذرات حاصل از خوردگی، گل، رنگ و … باشند. فیلتر شنی مخزن های استوانه ای با جنس فلزی، بتنی، فولادی، فایبرگلاس و … هستند. این فیلترها شامل بستری از شن و سیلیس هستند، که با عبور آب از این بستر ذرات معلق آن بین شن و سیلیس ها گیر کرده و آب حاصل از این فیلتر فاقد آلاینده ها خواهد بود.

بدنه فیلترهای شنی از جنس های مختلفی ساخته می شوند که رایج ترین آنها فلزی، بتنی و فایبرگلاس است. فیلترهای با بدنه فلزی ساخته شده از ورق های گالوانیزه هستند، جنس بتنی که معمولا برای تصفیه خانه های با ظرفیت بالا استفاده می شود از بتن ساخته شدند و مقاومت بالایی دارند. نوع فایبرگلاس از کامپوزیت های تحت فشار تولید شده اند.

فیلتر شنی

روش تصفیه آب در فیلتر شنی

بطور کلی روش کار این فیلترها بصورت زیر می باشد:

  • ابتدا آب دارای ذرات معلق و آلاینده وارد مخزن فیلتر می شود.
  • در داخل مخزن نازل های پوشیده شده از شن و سیلیس وجود دارند. برای جلوگیری از خوردگی نازل ها، پوشش شن و سیلیس بر روی نازل ها به گونه ای است که در ابتدا ذرات درشت تر، بعد متوسط و در آخر دانه های ریز قرار خواهند گرفت. با عبور آب از نازل ها ذرات بزرگتر از 100 میکرون به دانه های شن و سیلیس برخورد می کنند و ذرات نمی توانند از نازل ها رد بشوند و آب بدون ذرات معلق از نازل عبور می کنند.
  • در نتیجه آب فاقد ذرات معلق از خروجی مخزن به خارج از دستگاه انتقال می یابد

فیلتر شنی شرکت بهسازآب با استفاده از جدیدترین متدهای طراحی و تولید و مناسب ترین قیمت فیلتر شنی عرضه می شود. جهت مشاوره رایگان و اطلاع از قیمت فیلتر شنی با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.

0912766109202634724359

برگشت به بالا