قیمت فیلتر شنی استخر

فیلتر شنی استخر

فیلتر شنی استخر با صاف نمودن (فیلتر کردن) فیزیکی آب باعث از بین رفتن ذرات معلق موجود نظیر گل، رنگ، مواد آلی، باکتری‌ها و ذرات حاصل از خوردگی می‌شود. فیلتر شنی استخر به‌ صورت استوانه‌های تحت‌ فشار طراحی می‌شود. داخل این استوانه ها به‌ وسیله شن سیلیسی و یا آنتراسیت پر شده است. معمولاً یک‌ لایه ذرات درشت روی نازل‌ فیلترشنی برای جلوگیری از گرفتگی و سپس یک‌ لایه ذرات ریز روی آنها ریخته می‌شود. در اثر عبور آب از بین ذرات شن موجود در فیلتر شنی استخر، مواد معلق آب گیر می کند و آب بدون مواد آلاینده، در خروجی فیلتر  به دست می‌آید. جمع شدن ذرات معلق در شکاف های فیلتر، باعث افزایش افت فشار این فیلتراسیون می‌گردد. اگر این افت فشار از حدی بیشتر شود، باید صافی این فیلتر را شستشو داد.

اهمیت فیلتر شنی استخر

قرارگیری فیلتر شنی استخر در تصفیه خانه، بعد از پمپ است. آب استخر بعد از عبور از پمپ، وارد فیلتر شنی می شود. سپس مراحل تصفیه شیمیایی طی می شود تا در خروجی آب زلال و سالم به استخر بازگردد. ارتفاع محل نگهداری فیلتر شنی استخر باید حداکثر حدود 1.5 متر بالاتر از سطح آب منابع آب موردنظر باشد. این موارد جزو نکات اولیه ای هستند که در هنگام نصب باید به آن ها توجه کرد.

فیلتر شنی

جنس بدنه فیلتر شنی استخر

فیلتر شنی که برای استخر مورد استفاده قرار میگیرند عمدتا از جنس فلزی، پلاستیک یا پلیمر (PE و PP) و یا جنس فایبرگلاس ساخته می شود.

فیلترهای فلزی به دلیل وجود مواد اکسید کننده مانند کلر و اسید در سیستم تصفیه آب استخر به سرعت دچار خوردگی و زنگ زدگی می شوند و ورود زنگ زدگی به کاسه استخر موجب کاهش کیفیت آب استخر می شود. راه حل این مسئله استفاده از پوشش های اپوکسی در دیواره داخلی فیلتر می باشد. به همین دلیل امروزه فیلترهای غیر فلزی بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند.

فیلترهای فایبرگلاس در مقابل مواد شیمیایی و خورنده مقاوم هستند. حجم سیلیس و حجم آب موررد نیاز برای بکواش در این نوع فیلترها نسبت به فیلترهای فلزی کمتر میباشد. در فیلترهای غیرفلزی از شیر شش راهه جهت کنترل جریان استفاده می شود که کار را برای اپراتور راحت میکند.

فیلتر شنی استخر شرکت بهسازآب با استفاده از جدیدترین متدهای طراحی و تولید و مناسب ترین قیمت فیلتر شنی استخر عرضه می شود. جهت مشاوره رایگان و اطلاع از قیمت فیلتر شنی استخر با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.

0912766109202634724359

برگشت به بالا