قیمت سختی گیر مغناطیسی

سختی گیر مغناطیسی

سختی گیر مغناطیسی نوعی فیلتر یا رسوب گیر برای بهبود کیفیت آب می باشد. استفاده از روش مغناطیسی از جدیدترین روش های بهبود و تصفیه آب است. از سختی گیر مغناطیس جهت انواع کاربردهای خانگی و صنعتی استفاده می شود. دلیل استفاده از سختی گیر مغناطیسی، سبک نمودن آب وارد شده به مخزن سختی گیر می باشد. بدین ترتیب آب از هر گونه مواد خارجی و افزودنی خالص می شود. همچنین از اصلی ترین دلایل خرابی قسمت های مختلف پکیج تصفیه آب، وجود رسوبات است. در صورت استفاده از سختی گیر مغناطیسی این مشکل و مشکلات دیگر بسیاری حل خواهند شد.

یکی از مزایای سختی گیر های مغناطیسی این است که بدون استفاده از مواد شیمیایی، تاثیر بسزتیدر حذف آلاینده ها دارند. همانطور که میدانیم کلسیم و منیزیم باعث سخت شدن آب می شوند. این املاح به صورت کربنات هستند. وجود این مواد یاعث ایجاد رسوب در تاسیسات آب می شوند. با گذشت زمان رسوبات به وجود آمده مسیر جریان آب را محدود می کنند. همین موضوع باعث ایجاد مشکلات جدی از جمله اصطلاک بالا و هزینع انرژی زیاد می شود.

نحوه عملکرد سختی گیر مغناطیسی

سختی گیر های مغناطیسی با از بین بردن کریستال های کلسیم کار می کنند. دلیل به وجود آمدن رسوب در جداره لوله های تاسیسات آب پیوند کلسیم آب با دی اکسید کربن آزاد شده می باشد. این رسوبات بر بدنه جداره داخلی لوله ها، والو ها، کویل ها، بویلرها و شیرآلات مختلف قرار می گیرند. به همین خاطر فرآیند جریان آب و انتقال حرارت را مختل می کنند. با اتصال سختی گیر های مغناطیسی بر روی جداره بیرونی لوله ها و فیتینگ ها در هنگام عبور، آب با سرعت خطی مناسب از محدوده سختی گیر مغناطیسی، سختی گیر یک میدان مغناطیسی در این ناحیه ایجاد می کنند. در نتیجه طبق اصل القاء الکترو مغناطیسی، عملیات هسته زدایی و کریستالیزاسیون یون های Ca و HCo3 انجام می گیرد.

در واقع با تاثیر القایی میدان الکترومغناطیسی سختی گیر های مغناطیسی، کریستال های کلسیم کربنات تحت تاثیر قرار گرفته و از کلسیت به آراگونیت تغییر شکل می دهند. در نهایت به توده ای بدون شکل از میکرو کریستال ها تبدیل می شوند و در آب شناور باقی می مانند. این موضوع باعث می شود که کلسیم ها و آلاینده های دیگر، تمایلی به تشکیل رسوب نداشته باشند و به همراه جریان آب انتقال داده شود و نهایتاً به همراه آب تخلیه شوند.

قیمت سختی گیر مغناطیسی

جهت مشاوره رایگان و اطلاع از قیمت سختی گیر مغناطیسی بهسازآب که امروزه از با کیفیت ترین محصولات موجود در بازار است، با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.

0912766109202634724359

برگشت به بالا