قیمت سختی گیر آب چاه

سختی گیر آب چاه

سختی گیر آب چاه بهسازآب تولید گروه صنعتی بهسازآب مطابق با استانداردهای جهانی بوده و جزء محصولات با کیفیت بازار می باشد. سختی گیر بهسازآب توسط متخصصین مجرب و با استفاده از جدیدترین متدها طراحی و تولید شده است.

تاریخچه تصفیه آب چاه

بهره مندی از  منابع آب زیرزمینی در ایران مربوط به سالیان سال پیش است. نیاکان ما برای تامین آب مورد نیاز خود قنات حفر می کردند. قنات راهروی زیرزمینی است که آب را از سفره آب زیرزمینی به سطح هموار منتقل می کند. بطور کلی، قنات شامل چندین چاه حفر شده بصورت عمودی در یک سطح شیب دار، است. چاه ها در زیر زمین با یک راهروی با شیب ملایم تر نسبت به سطح زمین به یکدیگر متصل می شوند.

در سال های اخیر با رشد و گسترش صنایع و جمعیت، نیاز به منابع آب زیرزمینی بیشتر به وجود آمده. در نتیجه حلقه های چاه عمیق آب در نقاط مختلف تاسیس شدند. استفاده از این چاه ها مشکلاتی داشتند که باعث نیاز شدید به تصفیه آب شد. شوری یا تلخی آب چاه، آلودگی به فاضلاب و پساب های صنعتی و انسانی، کدورت و ذرات معلق موجود در آب باعث تصفیه آب شدند. یکی از راه هایی که برای تصفیه آب چاه وجود دارد، استفاده از سختی گیر آب چاه است.

سختی گیر

روش های تصفیه آب چاه

روش های تصفیه آب چاه باتوجه به کیفیت و میزان آلودگی آن طراحی می شوند. در بعضی موارد فرآیند تصفیه آب صرفا با کلر زنی انجام می شود. استفاده از کلر از ساده ترین روش های تصفیه آب چاه می باشد. به وسیله این روش می توان انواع باکتری، میکروب و میکروارگانیسم های آب را از بین برد. ولی بعضی از چاه های آب که شوری و یا تلخی بالایی دارند، به روش های تصفیه تخصصی تر نیاز دارند.

استفاده از آب شیرین کن صنعتی در تصفیه آب چاه نیز کاربرد دارد. همچنین در مواردی که چاه نزدیک به دریاست میتوان از آب شیرین کن دریایی برای تصفیه چاه استفاده کرد. روش هایی مانند اسمز معکوس (RO)، استفاده از سختی گیر آب چاه و نانوفیلتراسیون از رایج ترین روش های تصفیه آب چاه هستند.

در روش اسمز معکوس عوامل شوری، املاح و سختی آب به وسیله غشاء نیمه تراوا و با کمک پمپ فشار قوی از آب جدا می شود. نتیجه خروجی، آب با خلوص بسیار بالا و کیفیت مناسب تولید می شود. در روش سختی گیر آب چاه عوامل سختی موقت آب شامل یون های کلسیم و منیزیم از آب خارج می شوند. این بدین معنی است که سایر کاتیون ها و آنیون های آب همچنان در آن باقی خواهند ماند.

چاه آب با توجه به ساختار خاص خود، مانند یک فیلتر شنی بزرگ عمل می نماید. بنابراین بخش بسیار زیادی از ذرات معلق و شن و ماسه موجود در آب را از خود عبور نمی دهد. ولی این ترکیب طبیعی در مواقعی از جمله بلایای طبیعی، باعث می شود چاه آب شن و ماسه زیادی را پمپاژ کند. در این قبیل مواقع استفاده از انواع فیلتراسیون شنی، هیدروسیکلون و یا در صورت نیاز اولترافیلتراسیون در تصفیه آب چاه توصیه می شود.

قیمت سختی گیر آب چاه

جهت مشاوره رایگان و اطلاع از قیمت سختی گیر آب چاه بهسازآب که امروزه از با کیفیت ترین محصولات موجود در بازار است، با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.

0912766109202634724359

برگشت به بالا