قیمت سختی گیر آب موتورخانه

سختی گیر آب موتورخانه

سیستم های حرارت مرکزی موتورخانه ها برای تولید آب نرم از دستگاه سختی گیر آب موتورخانه استفاده می شود. با استفاده از سختی گیر آب میتوان مواد سخت و رسوبات ساخته شده توسط مواد محلول در آب موتورخانه را از بین برد. دستگاه سختی گیر آب موتورخانه از یک مخزن استوانه ای که از ورق فولادی جوشکاری شده تشکیل شده است. داخل و خارج این دستگاه حداقل دراری دو دریچه بازدید است. درون مخزن، طبقات زئولیت به قطر 75 تا 200 سانتی متر وجود دارد. هر دستگاه سختی گیر آب موتورخانه دارای یک لوله برای ورود آب سخت و یک لوله برای خروج آب فاقد سختی و همچنین لوله ای برای ورود آب شستشو دهنده با کلیه اتصالات لازم است.

سیستم سختی گیر آب موتورخانه انواع مختلفی دارند. دو نوع از رایج ترین آنها سختی گیر رزینی و سختی گیر مغناطیسی هستند. استفاده از هر کدام از آن ها مزایا و معایب مربوط به خود را دارند. سختی گیر رزینی در مقایسه با سختی گیر مغناطیسی بعنوان سختی گیر آب موتورخانه، فضای زیادی اشغال می کنند. از دیگر معایب هزینه بالاتر جهت نصب و راه اندازی آنها می باشد. البته ناگفته نماند این نوع سختی گیر قابلیت رسوب زدایی بیشتری دارند. بنابراین در موتورخانه ها از سختی گیرهای رزینی بیشتر استفاده می شود.

عملکرد سختی گیر موتورخانه

با بهره گیری از سیستم سختی گیر آب موتورخانه، ترکیبات منیزیم و کلسیم موجود در آب سخت با ترکیبات سدیم و پتاسیم جایگزین می شوند. با این روش میزان سختی آب کمتر شده و آب نرم حاصل می شود. با اجرای این فرآیند به وسیله سختی گیر آب موتورخانه موجب افزایش طول عمر دیگ، برج های خنک کننده می شود. همانطور که گفته شد از رایج ترین سختی گیرها در موتورخانه سختی گیر رزینی است. زمانیکه آب سخت از لایه های رزین عبور می کند، یون های محلول در آب قادر به تبادل یونی نخواهند بود.

قیمت سختی گیر آب موتورخانه

جهت مشاوره رایگان و اطلاع از قیمت سختی گیر آب موتورخانه بهسازآب که امروزه از با کیفیت ترین محصولات موجود در بازار است، با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.

0912766109202634724359

برگشت به بالا