قیمت سختی گیر آب آپارتمان

سختی گیر آب آپارتمان

به طور کلی سختی یا املاح موجود در آب به دو نوع سختی موقت و سختی دائم می باشند. ترکیبات مربوط به بی کربنات کلسیم و منیزیم در آب باعث سختی موقت می باشند. املاح مربوط به سولفات، کلرور و نیترات کلسیم یا منیزیم سختی دائم است. مجموع سختی دائم و موقت، سختی کل آب را تشکیل می دهد. به منظور جلوگیری از ایجاد رسوب از سختی گیر آب آپارتمان بهسازآب استفاده میشود. استفاده از این سختی گیر برای مصارف خانگی کارآمد و مقرون به صرفه میباشد.

لزوم استفاده از سختی گیر آب آپارتمان

  • یکی از دلایل استفاده از سختی گیر آب آپارتمان این است که املاح موجود در آب هنگام گرم و سرد شدن آب، به صورت رسوب باقی می مانند.
  • در صورت استفاده از سختی گیر آب آپارتمان حجم یا دبی آب در سیستم گرمایش و سرمایش از پارامترهای مهم هستند. همچنین باید به مقدار سختی آب نیز باید توجه نمود.
  • سختی گیر آب آپارتمان یون های کلسیم و منیزیم موجود در آب را با یون های سدیم جایگزین می کند. از نظر عملکرد نسبت به رسوب زدا دیگر که صرفاً املاح را در آب معلق نگه می دارند، مطمئن تر هستند.
  • رزین کاتیونی مورد استفاده در سختی گیر‌ آب آپارتمان، پس از شستشو با محلول آب نمک احیاء میشود. در نتیجه خاصیت سختی گیری خود را باز میابد.
  • مواد معلق و املاح فلزات سنگین موجود در آب ورودی به سختی گیر آپارتمان تاثیرات منفی دارد. برای جلوگیری از این مسئله میتوان قبل از ورود آب به سختی گیر، فیلتر شنی نصب نمود. با این کار مواد معلق و فلزات سنگین موجود از آب جدا میشوند.
  • سختی گیر آب آپارتمان با شیر تمام اتوماتیک و بر مبنای سیستم تنظیم جریانی یا زمانی به صورت خودکار کار خود را انجام میدهد.
  • وجود برخی ناخالصی ها در نمک معمولی و بخصوص در سنگ نمک باعث کاهش شدید عمر مفید رزین سختی گیر خواهد گردید. بدین ترتیب باید توجه داشت برای احیا رزین سختی گیر حتما از نمک متبلور استفاده شود.

قیمت سختی گیر آب آپارتمان

جهت مشاوره رایگان و اطلاع از قیمت سختی گیر آب آپارتمان بهسازآب که امروزه از با کیفیت ترین محصولات موجود در بازار است، با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.

0912766109202634724359

برگشت به بالا