فروش فیلتر شنی

فروش فیلتر شنی

فیلتر شنی (Sand Filter) به مخزن هایی از جنس فولادی، بتنی، فایبر گلاس و … گفته میشود که تحت فشار ساخته میشوند. این مخازن اغلب به شکل استوانه ای و دایره ای و گاهی اوقات مربع شکل ساخته میشوند. همانطور که از نام آن مشخص است، در بستر آنها از شن و ماسه خالص استفاده میشود.

به طور معمول از فیلتر شنی برای حذف کردن انواع ذرات معلق فیزیکی بیولوژیکی موجود در آب و تا قطر 50 میکرون استفاده میشود. این ناخالصی ها میتواند شامل انواع مواد آلی، پلانكتون، باكتری ‌ها و ذرات حاصل از خوردگی، گل، رنگ و… باشد. این پاکسازی در مراحل اولیه سیستم های تصفیه آب صنعتی انجام می شود. همچنین اغلب اوقات پس از این فیلترها از فیلتر کربنی نیز در مسیر تصفیه آب استفاده میشود.

فيلتر شنی يكی از بهترين روش ها برای كاهش غلظت جامدات معلق در آب می باشد. فیلتر شنی دارای بستری شامل یک يا چند نوع لايه، كه هر لایه محتوی ذراتی از جنس سنگ، گرانيت و يا دانه های آنتراسيت هستند. دانه بندی و اندازه این ذرات نیز با هم تفاوت دارد.

فیلتر شنی

نحوه کار فیلتر شنی

نحوه ی کار فیلتر شنی بدین شکل است که ابتدا آب تصفیه نشده از لوله ورودی وارد مخزن فیلتر میشود. با فشار پمپ، آب به سمت پایین هدایت میشود. در حین عبور از بین شن و ماسه های ریز موجود در فیلتر مواد زائد و اضافی در لابلای آنها باقی میمانند. در نهایت آب تمیز از نازل هایی با سوراخهای بسیار ریز که در کف مخزن تعبیه شده، خارج میشود.

جهت مشاوره رایگان و فروش فیلتر شنی بهسازآب با شماره های زیر تماس حاصل بفرمایید.

0912766109202634724359

برگشت به بالا