فروش فیلتر شنی صنعتی

فروش فیلتر شنی صنعتی

فیلتر شنی صنعتی یک مخزن تحت فشار و یا اتمسفریکی است. جنس بدنه فیلتر شنی صنعتی میتواند فلزی، بتنی، استیل، فایبر گلاس (FRP) باشد. فیلتر شنی صنعتی شامل بستری از شن و ماسه (سیلیس) با شکل تقریبا استوانه ای می باشد.

فیلتر شنی صنعتی دستگاهی است كه با صاف نمودن و یا فیلتر اسیون، فیزیكی باعث حذف ذرات معلق موجود در آب میشود. آلاینده و مواد موجود میتوانند گل، رنگ، مواد آلی، پلانكتون، باكتری‌ها و ذرات حاصل از خوردگی باشند. به عبارتی دیگر فیلتر شنی صنعتی جهت تصفیه آب دارای ذرات تا میزانی که کدورت آب از بین برود.

فیلتر شنی

در فیلتر شنی صنعتی آب دارای ذرات معلق را از بستری كه می‌تواند سیلیس و كربن اكتیو باشد، عبور می‌دهند. در اثر عبور آب از این بستر مواد معلق آب در میان شکاف ها گیر كرده و آب تقریباً عاری از مواد معلق، بدست می‌آید. البته جمع شدن و عبور نکردن ذرات معلق در خلل های بستر فیلتر شنی صنعتی، باعث افزایش افت فشار می‌گردد كه اگر این افت فشار از حد معینی بیشتر شود، باید دستگاه را شستشو داد.

تاریخچه فیلتر شنی و همچنین فیلتر شنی صنعتی به گذشته های دور باز می گردد. عمل فیلتراسیون برای حذف ناخالصی های های آب در دوره باستان نیز مرسوم بوده است. برای مثال گیاهانی همچون گل مینا یا گل جنسیتا برای پر کردن مجراهای غربال که مواد جامد را از مایع جدا مینمودند استفاده میشد. همچنین مصریان باستان از فیلترهای خشتی متخلخل برای تصفیه آب آشامیدنی، شراب و مایعات دیگر استفاده می کردند.

مزایای فیلتر شنی صنعتی

  • راهبری ساده
  • سرعت بالا در تصفیه
  • هزینه نگهداری کم
  • هزینه اولیه مقرون به صرفه
  • نیاز به فضای کم در نصب و بهره برداری

جهت مشاوره رایگان و فروش فیلتر شنی صنعتی بهسازآب با شماره های زیر تماس حاصل بفرمایید.

0912766109202634724359

برگشت به بالا