فروش سختی گیر آب اسپرسو

فروش سختی گیر آب اسپرسو

سختی گیر آب اسپرسو در مکان هایی که دستگاه اسپرسو ساز بطور مستقیم به آب شهری متصل می شود، استفاده می شود. این امر باعث می شود مواد معدنی مانند كلسیم و منیزیم که کیفیت قهوه را کاهش می دهند، از بین بروند. كلسیم و منیزیم به عنوان کربنات هایی عمل می کنند که تمایل دارند به عنوان یک ماده‌ی جامد به سطح لوله‌ ها بچسبند که همین موضوع باعث ایجاد سختی در آب است.

سختی گیر

تاثیر سختی گیر آب اسپرسو در کیفیت قهوه

قهوه یکی از نوشیدنی های بسیار مطلوب و محبوب امروزی است. دانه های قهوه دارای بیش از هزار نوع ماده غذایی و آنتی اکسیدان می باشند. نحوه جذب این مواد غذایی و آنتی اکسیدان های موجود در آن در بدن نیز، در نوع خود پیچیدگی زیادی را دارا می باشند. آب، به عنوان ماده اصلی در تهیه قهوه (بین 98.5 تا 99 درصد کل قهوه دم شده) می باشد. همچنین وجود آب تأثیر بسیار مهمی در طعم نهایی قهوه دارد. برای دم کردن یک قهوه با کیفیت، عوامل متعددی تاثیر گذار هستند و باید در نظر گرفت. استفاده از آبی که از قبل جوشانده شده است، برای دم کردن قهوه به هیچ وجه مناسب نیست.

آب سرد و تازه که مقداری اکسیژن محلول به همراه خود داشته باشد، طعم قهوه را خیلی بهتر می نماید. همچنین اگر آب کمی دارای سختی باشد تأثیر بهتری روی طعم قهوه دارد. البته باید به این نکته هم توجه داشت که سختی آب باعث تشکیل رسوب در دستگاه ها و تجهیزات قهوه ساز مانند پمپ ها، بویلرها و شیرآلات مربوطه شده و هزینه نگهداری و تعمیرات آنها را در بلند مدت افزایش خواهد داد. بنابراین، لازم است تا تعادلی بین بهبود طعم قهوه و افزایش طول عمر تجهیزات قهوه ساز، برقرار باشد. بدین منظور استفاده از سختی گیر آب اسپرسو بهسازآب که کیفیت بسیار مناسبی دارد، روشی کارآمد میباشد.

جهت مشاوره رایگان و فروش سختی گیر آب اسپرسو بهسازآب با شماره های زیر تماس حاصل بفرمایید.

0912766109202634724359

برگشت به بالا