فروش سختی گیر آب آپارتمان

فروش سختی گیر آب آپارتمان

سختی گیر آب آپارتمان توسط فرآیند تبادل یونی، یون ‌های کلسیم و منیزیم را از آب حذف می‌کند. وقتی آب وارد مخزن حاوی املاح معدنی می‌شود، از بستر دانه‌ های کروی شکلی به نام رزین عبور می‌کند. رزین عموما از مواد پلیمری به نام پلی‌ استایرن ساخته شده که توسط یون سدیم، باردار شده‌اند. دانه ‌های رزین بار منفی دارند و یون‌ های کلسیم و منیزیم حاوی بار مثبت هستند. چون بارهای مخالف یکدیگر را جذب می‌کنند، بخش منفی مواد معدنی موجود در آب به بخش مثبت رزین جذب می‌شود.

با عبور آب سخت از بستر رزین، عوامل سختی آب به رزین جذب شده و بدین شکل از آب حذف می‌شوند. با جذب این یون ‌ها، یون‌ های سدیم موجود در سطح رزین در آب آزاد می‌شوند. بنابراین در طی این فرآیند آب به طور کامل سختی‌گیری شده و آب نرم در لوله ‌ها جریان می‌یابد.

سختی گیر

اجزای سختی گیر آب آپارتمان

یک سیستم سختی ‌گیر آب آپارتمان از سه بخش اصلی تشکیل می‌شود: یک شیر کنترلی، یک مخزن برای نگهداری رزین و یک مخزن آب نمک. این سه جز در کنار هم به حذف عوامل سختی آب می پردازند. همچنین این اجزا جریان آب عبوری را کنترل کرده و به صورت دوره‌ای طی فرآیند احیا، سیستم را تمیز می‌کنند.

سختی ‌گیر آب آپارتمان یک سیستم تصفیه آب ورودی ساختمان محسوب می‌شود که در ورودی ساختمان نصب شده و سختی تمام آب ورودی به ساختمان را از بین می‌برد. سختی‌ گیر، آب را فیلتر و تصفیه می‌کند. اما تنها چیزی که از آب حذف می‌کند، سختی آب است و بر روی سایر محتویات موجود در آب مانند میکروارگانیسم‌ها، فلزات سنگین، کلر و سایر مواد شیمیایی تاثیری ندارد.

جهت مشاوره رایگان و فروش سختی گیر آب آپارتمان بهسازآب با شماره های زیر تماس حاصل بفرمایید.

0912766109202634724359

برگشت به بالا