خرید فیلتر کربنی

خرید فیلتر کربنی

ساختار کلی دستگاه تصفیه آب که با  روش فیلتر کربنی (کربن فعال) عمل می کند شامل یک مخزن، شیر ورودی، سیلیس، کربن اکتیو و شیر خروجی می باشد. بدنه فیلتر کربنی در اغلب مواقع از جنس استیل، کربن استیل با رنگ اپوکسی و یا FRP ساخته میشود. آب دارای PH در سطح خنثی از شیر ورودی وارد مخزن شده و با عبور از لایه های کربنی مواد آلی را از دست میدهد. در نهایت با عبور از سیلیس مواد جامد معلق نیز حذف میشوند. در نتیجه آب زلال و بدون بو و طعم و رنگ از شیر خروجی به بیرون از مخزن منتقل می شود.

نکته مهمی که در ساخت فیلتر کربنی وجود دارد این است که در این فیلترها علاوه بر کربن اکتیو از سیلیس نیز استفاده میشود. استفاده از سیلیس نقش بسیار مهمی در جذب مواد جامد معلق در آب دارند. بدین صورت که ابتدا یک لایه از سیلیس قرار گرفته شده و روی آن با کربن پوشانده میشود. عبور ذرات معلق و جذب مواد آلی توسط فیلتر کربنی به مرور باعث میشود تا نوعی لایه ژله ای بر روی آن ایجاد شود. این موضو خود باعث  کاهش شدید عملکرد فیلتر کربنی میشود. به همین دلیل لازم است فیلتر با شیوه های مختلف از قبیل شستشوی معکوس با بک واش تمیز و احیا شود.

فیلتر شنی

فیلتر کربنی در تصفیه آب خانگی

رنگ کدر آب به دلیل وجود مواد آلی مضر در آن می باشد که محیط رشد میکروب و میکروارگانیسم ها را فراهم می کند. وجود اینگونه مواد به شدت در بروز بیماری های دستگاه گوارش موثر می باشند. استفاده از دستگاه های تصفیه آب با روش فیلتر کربنی باعث میشود تا رنگ کدر آب به طور کامل برطرف شود. همچنین با عبور آب از روی فیلتر ذغالی بو و طعم آن را نیز حذف خواهد کرد. استفاده از این فیلترها در تصفیه آب آشامیدنی باعث میشود تا نیازی به استفاده از مواد گند زدا نباشد. همچنین افزون بر این موارد، کلر موجود در آب نیز با استفاده از فیلتر کربنی حذف می گردد.

جهت مشاوره رایگان و خرید فیلتر کربنی بهسازآب با شماره های زیر تماس حاصل بفرمایید.

0912766109202634724359

برگشت به بالا