خرید فیلتر شنی صنعتی

خرید فیلتر شنی صنعتی

فیلتر شنی صنعتی (Sand filter) یکی از رایج ترین و کاربردی ترین روش های فیلتراسیون آب در صنعت و مقیاس های بزرگ به شمار می‌رود. سرعت بالا در فیلتراسیون، فضای کم، هزینه نگهداری پایین و… از مزایای استفاده از فیلتر شنی صنعتی می‌باشد. فیلتر شنی صنعتی جهت فیلتر کردن و زلال سازی آب به روش فیزیکی برای حذف املاح و مواد معلق در آب می‌باشد.

نحوه عملکرد فیلتر شنی صنعتی

نحوه کار فیلتر شنی صنعتی به صورت کلی به این صورت است که آب دارای مواد آلاینده از بالای فیلتر وارد شده و توزیع میشود. بعد از این مرحله به آرامی‌ از بستر فیلتر عبور میکند، بستر فیلتر شنی صنعتی از سیلیس (شن و ماسه)، کربن فعال یا آنتراسیت میباشد. ذرات معلق موجود در آب در لا به لای منافذ سیلیس باقی میماند. در نهایت خروجی فیلتر شنی صنعتی آبی عاری از املاح و ذرات خواهد بود.

فیلتر شنی

سیلیس

سیلیس با کیفیت دارای خلوص بالا و شکلی زاویه دار تا گرد می باشد. سیلیس در فیلتر شنی صنعتی مهم ترین و کاربردی ترین قطعه در فیلتر شنی می‌باشد. در واقع بیشترین انتظار از داشتن یک فیلتر شنی صنعتی که حذف ذرات و املاح در آب باشد به وسیله سیلیس شکل می گیرد.

برای محاسبه حجم سیلیس و کربن ابتدا بایستی قطر فیلتر شنی صنعتی اندازه گرفته شود. انداره گیری را می‌توان به وسیله متر انجام داد البته باید توجه داشت که قطر در فیلتر شنی صنعتی، خطی فرضی است که از مرکز فیلتر شنی عبور می‌کند. این مقدار با محیط فیلتر شنی فرق دارد. در واقع محیط فیلتر شنی برابر با اندازه دور فیلتر شنی صنعتی می‌باشد.

جهت مشاوره رایگان و خرید فیلتر شنی صنعتی بهسازآب با شماره های زیر تماس حاصل بفرمایید.

0912766109202634724359

برگشت به بالا