خرید سختی گیر

خرید سختی گیر

سختی گیر به روش سختی گیری رزینی از رایج ترین روش ها در صنعت تصفیه آب است. استفاده از سختی گیر رزینی در موتورخانه ها، مناطق مسکونی، بیمارستان ها و واحدهای تولیدی و صنعتی الزامی است.

سختی گیر می تواند بر اساس ظرفیت بین 40 سانتی متر تا 2 متر قطر داشته باشد. همچنین سختی گیر از جنس آهن کربن استیل و سختی گیر FRP در بازار محبوبیت بیشتری دارد. اساس کار سختی گیر رزینی، عملیات تبادل یون است.

اصلی ترین بخش سختی گیر، رزین تبادل یونی است که درون مخزن ریخته می گردد. رزین وظیفه حذف کلسیم و  منیزیم موجود در آب را دارد. رزین  مورد استفاده در سختی گیر رزینی از نوع کاتیونی در سیکل سدیم است. از مهم ترین نوع  رزین های سختی گیر که موجود است می توان به رزین پرولایت C100، رزین پرولایت C100E اشاره نمود.

سختی گیر

طرز کار سختی گیر

نحوه عملکرد دستگاه سختی گیر های رزینی، بدین صورت می باشد که با جایگزین کردن یون های سخت منفی در آب سخت با اتم سدیم مثبت که در رزین موجود در سختی گیر می باشد، می توان تعریف نمود.

نکته مهم این است که باید به طور متناوب رزین احیاء شود تا از رسوب مواد معدنی سخت در آن جلوگیری به عمل آورد.

با خارج شدن سختی گیر از سیکل و عبور نمک محلول در آب این فرایند صورت می گیرد. در این بازه زمانی که عموما در طول شب صورت می پذیرد، آب موجود در سیکل بدون سختی گیری وارد سیستم می شود. بعد از آن به روند شست و شو خاتمه داده می شود. استفاده از دو مخزن سختی گیر تحت عنوان سختی گیر دوبلکس روش جلوگیری از خروج سختی گیر از سیستم می شود.

جهت مشاوره رایگان و خرید سختی گیر بهسازآب با شماره های زیر تماس حاصل بفرمایید.

0912766109202634724359

برگشت به بالا