خرید سختی گیر آب کشاورزی

خرید سختی گیر آب کشاورزی

سختی گیر آب کشاورزی مخزن تحت فشاری از جنس بدنه گالوانیزه و فایبرگلاس است. این دستگاه با فراهم آوردن محیط مناسب برای تبادل یونی بین آب سخت و رزین، شرایط تصفیه آب و حذف کلسیم و منیزیم از آب را فراهم میکند. در طی فرآیند سختی زدایی از تشکیل رسوب درون لوله ها جلوگیری می نماید. با بکارگیری یک سیستم سختی گیر آب کشاورزی به تجهیزات کشاورزی از تشکیل املاح و رسوبات پیشگیری میتوان کرد.

مزایای سختی گیر آب کشاورزی

  • راندمان بالای دستگاه بدون هدر رفت آب
  • جدا کردن کامل یونهای سخت کننده آب و حذف آنها از مدار
  • سرعت عمل در نصب و بهره برداری
  • توانایی نصب بصورت اتوماتیک بدون نیاز به اپراتور
  • قابلیت نصب به حالت دوبکلس جهت جلوگیری از وقفه در تولید آب نرم

سختی گیر

عملکرد سختی گیر آب کشاورزی

عملکرد سختی گیر آب کشاورزی به این صورت می باشد که برای حذف عوامل سختی آب را از میان رزین تبادل یونی که در مخزن دستگاه سختی گیر وجود دارد عبور می دهند. در این فرآیند رزین تبادل یونی، سدیم موجود در خود را با منیزیم و کلسیم موجود درآب سخت مبادله می کند. از این طریق آب عبوری از داخل رزین تا حد زیادی سختی خود را از دست می دهد و فقط دارای نمک سدیم می باشد.

باید به این نکته توجه داشته داشت که رزین های تبادل یونی ظرفیت محدودی دارند و بعد از مدت زمان معینی کارایی خود را از دست می دهند. به همین منظور می بایست عمل احیا انجام شود تا مجدد رزین های موجود در سختی گیر عاری از کلسیم ومنیزیم شوند.

عملیات احیای رزین در سختی گیر آب کشاورزی توسط محلول کلرید سدیم یا همان نمک متبلور صورت می گیرد. بعد از عمل شتشوی رزین کاتیونی با آب نمک، رزین های موجود خاصیت خود را مجدد بدست می آورند.

جهت مشاوره رایگان و خرید سختی گیر آب کشاورزی بهسازآب با شماره های زیر تماس حاصل بفرمایید.

0912766109202634724359

برگشت به بالا