خرید سختی گیر آب موتورخانه

خرید سختی گیر آب موتورخانه

بیشتر منابع موجود آب حاوی مواد معدنی همچون منیزیم، کلسیم، آهن و … به صورت محلول در آب می باشد. این مواد محلول در آب را عامل ایجاد سختی آب می گویند. وجود عوامل سختی در آب در سیستم های تاسیساتی مانند موتورخانه باعث بوجود آمدن رسوب در بویلرها، مبدل حرارتی، لوله و … می شود. راه حل معمول برای از بین بردن سختی آب در این تاسیسات استفاده از سختی گیر آب موتورخانه می باشد. در صورت عدم استفاده از سختی گیر بعد از گرم شدن آب حاوی مواد معدنی مثل کلسیم و منیزیم درون بویلر این مواد بصورت رسوب ته نشین می شوند.

سختی گیر

عملکرد سختی گیر آب موتورخانه

در صورت عدم استفاده از سختی گیر آب موتورخانه و تشکیل رسوب درون بویلر میزان انتقال حرارت به شدت کاهش پیدا می کند. سختی گیر آب موتورخانه، سختی آب را از قبل وارد شدن به بویلر حذف می کند. بعد از حذف سختی آب بویلر آن را به بخار تبدیل نموده و مورد استفاده قرار می دهد.

در حین عملیات میزانی از بخار تولید شده پس از سرد شدن مجدد به آب تبدیل شده و در صورت بسته بودن سیکل بویلر مجدد به مخزن بویلر فرستاده می شود. در بویلر آب گرم بدلیل استفاده از سیکل کاملا بسته آبی که یک بار وارد سیستم می شود بطور دائم در حال چرخش است و فقط کمی آب بدلیل باز بودن برخی اتصالات یا وجود درزها هدر می رود که باید بوسیله آب جبرانی جایگزین شود. این بویلرها در زمان راه اندازی آب گیری میشوند.

لازم است قبل از ورود آب به بویلر سختی آن به طور کامل و تا حد امکان گرفته شود و میزان سختی آب باید نزدیک به صفر باشد تا از تشکیل رسوب جلوگیری شود. رایج ترین روش تبدیل آب سخت به آب نرم در تجهیزات موتورخانه استفاده از سختی گیر یآب موتورخانه است. با کمک این سختی‌گیرها مواد معدنی از جمله کلسیم و منیزیم از آب حذف می شوند.

جهت مشاوره رایگان و خرید سختی گیر آب موتورخانه بهسازآب با شماره های زیر تماس حاصل بفرمایید.

0912766109202634724359

برگشت به بالا