خرید سختی گیر آب اسپرسو

خرید سختی گیر آب اسپرسو

در دستگاه اسپرسو ساز که آب پایه اصلی محصول نهایی نیز می باشد کیفیت و سالم بودن آب اهمیت فراوانی دارد. وقتی که ما از سختی گیر آب اسپرسو و یا فیلتر های تصفیه کننده در مسیر جریان آب تا قبل از ورود به دستگاه اسپرسو ساز استفاده می کنیم، قطعا کیفیت عملکرد دستگاه را افزایش می دهیم. و در نتیجه افزایش کیفیت آب، کیفیت قهوه تهیه شده با این دستگاه نیز افزایش می یابد.

رسوب در سختی گیر آب اسپرسو

به دلیل عدم توجه به زمان تعویض فیلترهای تصفیه آب و یا نمک شویی سختی گیر آب اسپرسو و یا عدم استفاده از هر گونه فیلتر قبل از ورود آب به اسپرسو ساز باعث می شوند که املاح در بویلر، لوله ها و اتصالات اسپرسو ماشین انباشته گردد.

ایجاد رسوب در بویلر و لوله ها و اتصالات دستگاه اسپرسو ساز منجر به پوسیدگی قطعات می شود. در نتیجه این امر باعث اختلال عملکرد دستگاه اسپرسو ساز می شود. وجود رسوب در طول مسیر از لحظه ورود آب به اسپرسو ساز تا لحظه خروج آن از شیر خروجی باعث می شود که آب همچنان دچار افزایش TSS، TDS در آب شود. این اتفاق حتی در صورت استفاده از آب کاملا با کیفیت نیز می افتد. در نتیجه این امر باعث عصاره گیری ما از قهوه،با یک آب بی کیفیت می شود.

سختی گیر

در کل باید از ابتدا کار با دستگاه اسپرسو، توجه به کیفیت آب ورودی به دستگاه را از اهمیت بالایی برخوردار است و در صورت عدم نگهداری صحیح در حفظ کیفیت آب سریعا با اسید شویی و احیای مجدد دستگاه از افت کیفیت قهوه و کاهش طول عمر دستگاه جلو گیری کنیم.

لازم به ذکر است در زمان احیا دستگاه از استفاده قهوه ساز جدا خودداری شود. دفعات احیای دستگاه با توجه به سختی آب منطقه متفاوت است. توصیه می گردد مدت زمان احیا سختی گیر آب اسپرسو بین یک الی دو بار در ماه می باشد. رزین داخل سختی گیر هر دو سال یک بار به طور کامل تعویض گردد.

جهت مشاوره رایگان و خرید سختی گیر آب اسپرسو بهسازآب با شماره های زیر تماس حاصل بفرمایید.

0912766109202634724359

برگشت به بالا